HANİ BARIŞ MANÇO MÜTEVAZI İDİ?

Tüm BarışSeverler'in kişisel tartışmalara girmeden, kurallara uymak kaydı ile yalnızca Barış Abi'miz hakkında görüşlerini ortaya koyabileceği ve değerlendirmelerini yapabileceği forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

BM

HANİ BARIŞ MANÇO MÜTEVAZI İDİ?

Mesajgönderen BM » Cum Nis 13, 2007 23:49 pm

Barış Manço'nun şöyle bir sözü de var. Bunu hep aklınızda tutun:

"Türkiye'de müzik konusunda iki kişiyi tanırım, biri Zeki Müren, diğeri de tabii ki ben. Bu iki kişi dışındakiler, sadece müzik yaptıklarını sanan kuru kalabalık.
En son BM tarafından Prş Nis 19, 2007 19:30 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
barışhayranı
Moderator
Moderator

Mesajgönderen barışhayranı » Cmt Nis 14, 2007 01:33 am

Yalan mı?

Sonuna kadar doğru.

Ama bunu gazinolarda işini iyi yapmayanlara söylemişti. Yani oraya çıkıp rakının yanında meze olmaya gidenlere bir tepki.
[center]Sadece BARIŞ Olsun...[/center]
LÜTFEN SİZDE BİR MAİL YOLLAYIN!
BU İŞİ BAŞARABİLİRİZ:
viewtopic.php?t=1246

Kullanıcı avatarı
baris_onsel
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen baris_onsel » Cmt Nis 14, 2007 03:06 am

o kadar kalitesiz insanlar müzik yapmaya çalışmış ki o zamanlar,Barış Manço'da onlardan biri gibi gözükmemek için böyle konuşmuştur bana göre...ve sonuna kadar da haklıdır.

Kullanıcı avatarı
rapin_kizi__
Rekortmen Üye
Rekortmen Üye
İletişim:

Mesajgönderen rapin_kizi__ » Cmt Nis 14, 2007 10:50 am

baris_onsel yazdı:o kadar kalitesiz insanlar müzik yapmaya çalışmış ki o zamanlar,Barış Manço'da onlardan biri gibi gözükmemek için böyle konuşmuştur bana göre...ve sonuna kadar da haklıdır.

Kullanıcı avatarı
onxGS
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen onxGS » Cmt Nis 14, 2007 13:48 pm

eee doğru :D
Galatasaray,İstanbul

Kullanıcı avatarı
jonturk_emre
İHRAÇ EDİLMİŞTİR

Mesajgönderen jonturk_emre » Cmt Nis 14, 2007 13:55 pm

çok iyi demiş.yalan mı?

Kullanıcı avatarı
efemanco
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen efemanco » Cmt Nis 14, 2007 14:48 pm

SONUNA KADAR KATILIYORUM....
BİR GÜN GELECEK DÖNENCE BİLİYORUM...

Kullanıcı avatarı
doner-zümrüt
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye
İletişim:

Mesajgönderen doner-zümrüt » Cmt Nis 14, 2007 15:14 pm

Mütevazi zaten! önce bir tümünü dinle ondan sonra yorum yap BM, tam bir magazinci olmussun! Bir kismini kesip yayinla, tartisma cikar...:D!!! Söylediyse, vardir bir nedeni ve haklidir!!!

Kullanıcı avatarı
Zafer Uyanık
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen Zafer Uyanık » Cmt Nis 14, 2007 21:20 pm

BU LAF İZMİR FUARI ZAMANINDA VE FUAR PERFORMANSI İÇİN SÖYLENMİŞTİR. ÖNEMLİ İTHAMLARDAN ÖNCE LÜTFEN ARAŞTIR :!:
YAŞAM DENEN UYKUDAN,UYANMASINI BİLEN YAR OLA!!!

Kullanıcı avatarı
fairground
Forum Duayeni
Forum Duayeni

Mesajgönderen fairground » Pzr Nis 15, 2007 01:14 am

teşekkürler ve tebrikler zafer kardeş..
Tanrı Türkiye'yi, yönetenlerinden korusun!

MatuR

Mesajgönderen MatuR » Pzr Nis 15, 2007 14:28 pm

ya tabı de barıs abı ıyı sanatcıdır sanatcı kavramını en ıyı tasıyanlardan bırısıdır ama tabı dusunceler degısebılır cem karaca erkın koray ve nıce tsm muzık sanatcısıda turkıyeye ız bırakmıstır en ıyılerınden bırı de barıs abıdır tabı kı ...
En son MatuR tarafından Pzr Nis 15, 2007 14:44 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
satellite
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen satellite » Pzr Nis 15, 2007 14:39 pm

Zafer Uyanık yazdı:BU LAF İZMİR FUARI ZAMANINDA VE FUAR PERFORMANSI İÇİN SÖYLENMİŞTİR. ÖNEMLİ İTHAMLARDAN ÖNCE LÜTFEN ARAŞTIR :!:

bu laf üstüne tanımam kilit :P
Gamzedeyim deva bulmam...

MatuR

Mesajgönderen MatuR » Pzr Nis 15, 2007 14:46 pm

satellite yazdı:
Zafer Uyanık yazdı:BU LAF İZMİR FUARI ZAMANINDA VE FUAR PERFORMANSI İÇİN SÖYLENMİŞTİR. ÖNEMLİ İTHAMLARDAN ÖNCE LÜTFEN ARAŞTIR :!:

bu laf üstüne tanımam kilit :P

bende senın gıbı dusunmustum dostum cunku barıs abı dıgerlerı gıbı ben en ıyıyım turkıyenın pop kurucusu benım gıbı laflar etmemıstır halk zaten bılıyor kımın ıyı kımım kotu oldugunu

lony man
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen lony man » Sal Nis 17, 2007 04:27 am

lafın belli bir bölümü değil ne zaman ve ne için söylendiği ve baştan sona ne ifade edildiğidiğidir önemli olan barış abi söylediyse bir bildiği vardır elbet çünkü bir röpörtajında da ''ben kendime sanatçı demedim ve demem'' diyor...birileri haketmiş ki birşeyleri söylemiş...
''SANA UZANAN BU ELLERI GORMEK ISTEMESEN DE BIRGUN BU ELLER USTUNDE BU DUNYADAN GOCMEK VAR YA...''

Kullanıcı avatarı
harlemci
İHRAÇ EDİLMİŞTİR

Mesajgönderen harlemci » Sal Nis 17, 2007 13:01 pm

O zamanlar Erkin Koray ve Cem Karaca'da iyi müzik yapıyorlardı. Hatta Barış Manço yokken Erkin Koray müzik yapıyordu. TürkiyeDe müzik altyapısı diyince Barış Manço'dan erken Erkin Koray gelir. Bestelerde tabi ki Cem Karaca, Barış nedir diye sorarsanız elbette o da bişeyler yaptı ancak işi dijitale vurunca kaybetti. Sonra birde çocuklara oynadı. Adam olacak çocuk programları yaptı. Keşke hiç tv ye atlayıp zıplamasaydı. Tıpkı Cem Baba gibi nefret edilen ama içten sevilen biri olsaymış.

Belki o zaman hayran kitlesi burda dil çıkaracak kadar mal insanlarla dolmazmış, Biz 25 li yaşlar sizleri daha iyi anlıyoruz. Hele hele amcanız sayılacak kişiler de burda söz söylediği zaman, elpençe olmanız lazım. Burda Zafer abiniz bişey söylemiş , içinizden bazı dangozlar dil çıkarmışlar. Ayıp !!!

7-13 yaş değildir müzik yaşı, çocuk koroları var sizler için yada İSmail Yklar gidin onlara, tamam illada barış diyorsanızda, arkadaşım eşşek,ayı,cacık,işte hendek işte deve bunlar var,
Barış sizin için yazmış :D

senamsın
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen senamsın » Sal Nis 17, 2007 18:02 pm

yahu bunca sene mütevazılık yapmış, bir kerecik de megoloman olmuş da ne olmuş yani.
o kadarcık da hakkı değil mi kardeşim.

Kullanıcı avatarı
fairground
Forum Duayeni
Forum Duayeni

Mesajgönderen fairground » Sal Nis 17, 2007 20:06 pm

harlemci yazdı:O zamanlar Erkin Koray ve Cem Karaca'da iyi müzik yapıyorlardı. Hatta Barış Manço yokken Erkin Koray müzik yapıyordu. TürkiyeDe müzik altyapısı diyince Barış Manço'dan erken Erkin Koray gelir. Bestelerde tabi ki Cem Karaca, Barış nedir diye sorarsanız elbette o da bişeyler yaptı ancak işi dijitale vurunca kaybetti. Sonra birde çocuklara oynadı. Adam olacak çocuk programları yaptı. Keşke hiç tv ye atlayıp zıplamasaydı. Tıpkı Cem Baba gibi nefret edilen ama içten sevilen biri olsaymış.

Belki o zaman hayran kitlesi burda dil çıkaracak kadar mal insanlarla dolmazmış, Biz 25 li yaşlar sizleri daha iyi anlıyoruz. Hele hele amcanız sayılacak kişiler de burda söz söylediği zaman, elpençe olmanız lazım. Burda Zafer abiniz bişey söylemiş , içinizden bazı dangozlar dil çıkarmışlar. Ayıp !!!

7-13 yaş değildir müzik yaşı, çocuk koroları var sizler için yada İSmail Yklar gidin onlara, tamam illada barış diyorsanızda, arkadaşım eşşek,ayı,cacık,işte hendek işte deve bunlar var,

sana yakıştıramadığım bir uslup. tabi haklı olduğun noktalar var ama. gerçekten üzüldüm. bu kadarına nankörlük derler.

Kullanıcı avatarı
barışhayranı
Moderator
Moderator

Mesajgönderen barışhayranı » Sal Nis 17, 2007 20:54 pm

harlemci yazdı:O zamanlar Erkin Koray ve Cem Karaca'da iyi müzik yapıyorlardı. Hatta Barış Manço yokken Erkin Koray müzik yapıyordu. TürkiyeDe müzik altyapısı diyince Barış Manço'dan erken Erkin Koray gelir. Bestelerde tabi ki Cem Karaca, Barış nedir diye sorarsanız elbette o da bişeyler yaptı ancak işi dijitale vurunca kaybetti. Sonra birde çocuklara oynadı. Adam olacak çocuk programları yaptı. Keşke hiç tv ye atlayıp zıplamasaydı. Tıpkı Cem Baba gibi nefret edilen ama içten sevilen biri olsaymış.

Arkadaşım bak burada Barış Abimizin eleştirisi İzmir Fuarında gazinolara çıkan (!) kişiler hakkında. Sandığım kadarıyla o yıl Cem Karaca ve Erkin Koray İzmir Fuarında çıkmıyordu. Ayrıca Barış Manço'nun tv ye atılması yanlıştı demişsin bu kendi düşüncendir saygı duyuyorum ama Barış Manço'nun çelebi olarak anılması, şuan ki genç jenerasyonun Barış Manço diyince aklına ilk gelenlerden şeylerden biri 7'den 77'ye, Adam Olacak Çocuk ise burada yanılıyorsun derim.
[center]Sadece BARIŞ Olsun...[/center]

LÜTFEN SİZDE BİR MAİL YOLLAYIN!

BU İŞİ BAŞARABİLİRİZ:

viewtopic.php?t=1246

Kullanıcı avatarı
Zafer Uyanık
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen Zafer Uyanık » Sal Nis 17, 2007 22:32 pm

SÖZÜM MECLİSTEN DIŞARI AMA DOSTLAR BENDE SİTEDE BAZI ARKADAŞLARIN GEREKSİZ OLDUĞUNA İNANIYORUM! TABİ BUNU GERÇEK BARIŞ MANÇO FELSEFESİNİ ANLAMIŞ ARKADAŞLARI BAŞIMIN ÜSTÜNE KOYARAK SÖYLÜYORUM! NEYSE...

BİLİYORUZ Kİ iZMİR FUARININ ÇOK ÖNEMLİ OLDUĞU YILLARDA, BARIŞ MANÇO ÖNEMLİ BİR FUAR SANATÇISIYDI. ŞUNU HATIRLAYALIM; GELMİŞ GEÇMİŞ FUAR'IN EN BÜYÜK SANATÇISI ZEKİ MÜREN OLMUŞTUR, HATTA O YILLARDA ÇALIŞTIĞI GAZİNOLARDA YAPTIRIM GÜCÜ DE OLMUŞTUR. ONUN ÇALIŞTIĞI YERLERDE O NEDERSE GAZİNO SAHİPLERİ ONU YAPARDI! BARIŞ MANÇO'NUN DA 70'LERİN BAŞINDA ZEKİ MÜREN KADROSUNA ALINMASI KONUMUZUNUN ANA NOKTASINI OLUŞTURUYOR. İŞTE ARKADAŞLAR BU ÇOK ÖNEMİ BİR OLAY. BATI SOUNDLARINDA TÜRK ETNİK ROCK MÜZİĞİNİ (ANADOLU POP) İCRA EDEN BARIŞ MANÇO 70'Lİ YILLARDA ZEKİ MÜREN KADROSUNA ALINARAK ÇOK ÖNEMLİ SANATÇILARLA YANYANA OLMA İMKANI BULMUŞTUR. ONUN İÇİNDE BARIŞ MANÇO DİĞER RAKİP MÜZİSYENLERİ (ERKİN KORAY VE CEM KARACA) KISKANDIRABİLECEK BİR KONUMA DAHA 1970'LERİN BAŞINDA ULAŞMIŞTIR. BARIŞ MANÇO'NUN O SÖZÜDE O YILLARDAN KALMA BİR YANSIMADIR.
YAŞAM DENEN UYKUDAN,UYANMASINI BİLEN YAR OLA!!!

Kullanıcı avatarı
34BM777
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye
İletişim:

Mesajgönderen 34BM777 » Sal Nis 17, 2007 23:03 pm

barışmanco HER ZAMAN DÜZGUN konusur cünkü o bir gercek sanatcı :cinnet:
:cinnet:

Kullanıcı avatarı
harlemci
İHRAÇ EDİLMİŞTİR

Mesajgönderen harlemci » Sal Nis 17, 2007 23:24 pm

fairground yazdı:

sana yakıştıramadığım bir uslup. tabi haklı olduğun noktalar var ama. gerçekten üzüldüm. bu kadarına nankörlük derler.

Ben doğruları yazdım. Hepinizden daha barışçıyım evelallah ;)

Kullanıcı avatarı
kadir 2023
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kadir 2023 » Sal Nis 17, 2007 23:47 pm

34BM777 yazdı:barışmanco HER ZAMAN DÜZGUN konusur cünkü o bir gercek sanatcı :cinnet:
katılıyorum dostum...
ömerin barışçılığına söz etmem..sitede bi çok kişi yokken o vardı..
cem karacanın ölümünden az bi süre önce ona tlf edip barış manço anısına konsere falan gelmesini istemiş..
ama uslup biraz aşırı olmuş.. :(
YA NASİP.....
YA KISMET.....

Kullanıcı avatarı
fairground
Forum Duayeni
Forum Duayeni

Mesajgönderen fairground » Çrş Nis 18, 2007 00:36 am

Barış Manço ne demişse doğru söylemiş..
Bence Zeki Müren'den de büyük sanatçıdır.
Tanrı Türkiye'yi, yönetenlerinden korusun!

Kullanıcı avatarı
34BM777
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye
İletişim:

Mesajgönderen 34BM777 » Çrş Nis 18, 2007 00:42 am

Bİ anlık sinirle bunu yazdım çok özürdiliyom :gozyasi: :gozyasi:

Kullanıcı avatarı
harlemci
İHRAÇ EDİLMİŞTİR

Mesajgönderen harlemci » Çrş Nis 18, 2007 12:57 pm

kadir 2023 yazdı:
34BM777 yazdı:barışmanco HER ZAMAN DÜZGUN konusur cünkü o bir gercek sanatcı :cinnet:
katılıyorum dostum...
ömerin barışçılığına söz etmem..sitede bi çok kişi yokken o vardı..
cem karacanın ölümünden az bi süre önce ona tlf edip barış manço anısına konsere falan gelmesini istemiş..
ama uslup biraz aşırı olmuş.. :(

evet bende üslubumda dikkat edememişim, çünkü gerçekten şuna şahit oldum, sevmek karın doyurmuyor. Sorarım hepinizi ( beni tanıyanlar üstüne alınmasın) hangi biriniz Barış Manço'nun mevlit şekerleri yapılırken yanımdaydı, yada hangi biriniz ömründe hiç göremeyeceği konserlerii programları (barış manço) arşivlerde sıcağı sıcağına izledi,yada hangi biriniz o abi dediğiniz, çıktığı zaman önünü iliklediğiniz büyüklerinizi aradığımızda, "ya ben gelemem, işim var, köpeğimi veterinere götürmem " filan deyipde, o Anma günlerine gelmediklerine şahit oldunuz.

Kraldan çok kralcı vardır. Ben konuyu Cem'den açtım, ama Barış kadar hayatımda yeri yoktur. Haklısınız ERkin'den bahsettim ama Barış'ın tırnağı olamaz, keza ben Barış kötüdür demedim, yanlızca ondan öncede birileri bu işi yapıyordu. Neden küçümsüyorsunuz dedim.

Birde şunu söylemek istiyorum. Burda ne olduysa ben ve benim gibilerin araştırmasıyla oldu. Allah bana yardım edenlerden RAzı olsun, yoksa bugun hiç biriniz Barış Manço'nun 70-80 klibini göremeyecektiniz, Fil ile kurbağa, dön desem dönermisin bana ! bunları hangi biriniz bilecektiniz.

Barış demek klasik dağlar dağlar ve gülpembe demek değildir. Siz (sözüm meclisten dışarı), bıraksaydık sadece 1 kaç parçaya talim edecek, ne idüğü belirsiz şarkılara şarkı gözüyle bakacaktınız.

Barış için 2 kelime kelam yazmaya üşendiniz. Göz kırptınız, bencede yazdınız,+1 kullandınız. Ama tarih bunları affetmedi, bende affetmedim. Barış'da affetmeyecek.

Varın beni barış düşmanı, kendinizede kahraman ilan edin !

Not: yaptıklarını yazmak ayıptır ama ben sadece %1 ini yazdım.

Karşılıksız yaptım herşeyi, halada öğretemedim Barış nedir kimdir ya, yanarım ona yanarım.