HANİ BARIŞ MANÇO MÜTEVAZI İDİ?

Tüm BarışSeverler'in kişisel tartışmalara girmeden, kurallara uymak kaydı ile yalnızca Barış Abi'miz hakkında görüşlerini ortaya koyabileceği ve değerlendirmelerini yapabileceği forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

Kullanıcı avatarı
elanur
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen elanur » Çrş Eki 15, 2008 18:27 pm

Barış abii dediyse bi bildiği vardır kesin...boş yere konuşmz barış manço...

Kullanıcı avatarı
penguen
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen penguen » Cum Eki 17, 2008 00:57 am

Barış Manço abartmış, ama lafı gediğine oturtmuş. :alkis:

Kullanıcı avatarı
paz
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen paz » Prş Şub 26, 2009 16:53 pm

Tevazu gösterilecek yer var gösterilmeyecek yer var, Barış Manço daha müzik yaşamının başında yapmış "Eğri Eğri Doğru Doğru" şarkısını. Doğruya doğru :))
Sen gittin gideli içimde öyle bir sızı var ki yalnız sen anlarsın ...

sinemmercan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen sinemmercan » Prş Şub 26, 2009 23:58 pm

Üşenmedim hepsini okudum tüm yorumları bu konuda en başından..Zaten arkadaşlar bütün açıklamaları yapmışlar konu hakkında...fuar performansı içindi diye..sonra aklıma daha sonra Barış abi hakkında söylenenler geldi..Hani Erkin korayın söylediği sözler mesela.....

Barış Abi kimse hakkında yorum yapmaz kimseyi kırmaz kimseyle kendini kıyaslamazdı...Keşke Onun Tırnağı Kadar olabilseler bazıları...

diğer konuya gelelim..Barış Manço 7'den 77'ye programını beğenilmek,para kazanmak vs için yapmadı ..O bu Programı Bizim için yaptı..Amacı Farklı olsaydı bunu çok kolay yapabilirdi..gece programı tvde bir kaç konuk... Reyting amaçlı saçmalıklar..birkaç tartışma..ki % 100 tutar malumunuz..O bunu yapmadı 7 yide 17 yide 77 yide Tv Başına oturtturdu..Ben İYİKİ YAPMIŞ BARIŞ abi diyorum..İyİ Ki..

Onun dışında DOMATES BİBER PATLICAN şarkısı müziğiyle özellikle Çok değerli bir şarkıdır bence..ARKADAŞIM EŞEK şarkısına laf edilmiş...O şarkıda bile Hüzün var ..dostluk var anlamak isteyene..

Ne derlerse desinler onu karalayamayacaklar..Ya da suya yazı yazmaya devam etsin birileri..Ne kadar becerebilirlerse..

Kullanıcı avatarı
alp1985alp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen alp1985alp » Sal Ara 22, 2009 22:15 pm

dünyanın en tevazu sahibi sanatçılarından biridir. bu sözü söylemesinde de bi neden vardır muhakkak!

rabbit62
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen rabbit62 » Cum Şub 25, 2011 16:07 pm

Bu tür narsist yaklaşımları tüm hemen hemen büyük sanatçılarda görebiliriz. bir çoğu sözlü dile getirmese de davranışlarından bunu farkedebilirsiniz. sanatını en iyi şekilde icra ettiğini söylemek mütevazi olmamak anlamına gelmez. Barış Manço kendini çok büyük kitlelere benimsetebilmiş duyarlı, mütevazi ve türk müziğini her alanda akılların teyammul edemeyeceği enginlikte yeni ufuklara taşımış çok büyük bir sanatçıdır. bunun da farkında olması ve dile getirmesinde bence yanlış birşey yok. "Ben çok zengin bir sanatçıyım." veya "Ben tüm sanatçılar içinde en yakışıklı olanıyım." deseydi o zaman mütevazi değildir diyebilirdiniz.

Selim-B.A
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen Selim-B.A » Cum Şub 10, 2012 18:24 pm

Eger BM bunu soyledigise bir seyler vardi,
bencede bu zamanda cok az muzigi bilenler var,
bilgili olmak baska yetenek olmasi baska.

Ama toplumda yetenek once gelebiliyor ses cok onemli rahatsiz etmeyecek
bir yandan katiliyorum sonucda muzigin buyuk kismi duygu, hissetmek, yasamak gibi. Bunlar bilgisiz olabiliyor. Ben iki tarafada kotu niyetle bakmiyorum.