Aynı zamanda büyük bir müzisyen

Tüm BarışSeverler'in kişisel tartışmalara girmeden, kurallara uymak kaydı ile yalnızca Barış Abi'miz hakkında görüşlerini ortaya koyabileceği ve değerlendirmelerini yapabileceği forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

Kullanıcı avatarı
Baykoca
Gelişen Üye
Gelişen Üye

Aynı zamanda büyük bir müzisyen

Mesajgönderen Baykoca » Cum Mar 04, 2005 02:25 am

Barış Abi'mizin müzisyen yanıda,tıpkı diğer herşeyi gibi farklıydı.Daha 80'lerin başında Türkiye'de kimse synthesizer'ın "s" sini bilmezken o Sözüm Meclisten Dışarı albümünde synthesizer kullanıyordu :!: ,aynı şekilde "Darısı Başınıza" albümüne Avrupa Disko gruplarının kullandığı AKAI 3000 synthesizer'la renk ve armoni katmıştır.Çokta profesyonel bir biçimde,güzel örnekler olarak;"Delikanlı Gibi" ve "Domates,Biber,Patlıcan" parçalarını gösterebilirim,birde o kulakla dinleyin.
Birtaneydi yaa.. :cry:

Kullanıcı avatarı
avara
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye
İletişim:

Re: Aynı zamanda büyük bir müzisyen

Mesajgönderen avara » Cum Mar 04, 2005 02:36 am

Baykoca yazdı:Barış Abi'mizin müzisyen yanıda,tıpkı diğer herşeyi gibi farklıydı.Daha 80'lerin başında Türkiye'de kimse synthesizer'ın "s" sini bilmezken o Sözüm Meclisten Dışarı albümünde synthesizer kullanıyordu :!: ,aynı şekilde "Darısı Başınıza" albümüne Avrupa Disko gruplarının kullandığı AKAI 3000 synthesizer'la renk ve armoni katmıştır.Çokta profesyonel bir biçimde,güzel örnekler olarak;"Delikanlı Gibi" ve "Domates,Biber,Patlıcan" parçalarını gösterebilirim,birde o kulakla dinleyin.
Birtaneydi yaa.. :cry:

İlginç bir nokta yakalamışsın !!!
Allah Rahmet Etsin !!!...
Leyleğin Ömrü İki Laklak, Değerler Oldu Tepetaklak!

Resim

Kullanıcı avatarı
Baykoca
Gelişen Üye
Gelişen Üye

Mesajgönderen Baykoca » Cum Mar 04, 2005 02:56 am

Amin Dostum,

Ama gerçekten ilginçti,Barış Abi'miz zaten yaptğı müziklerde A'dan Z'ye hiçbirinde ödün vermemişti..İlkinden sonuncuya kadar..

Mekanı Cennet olsun inşaAllah...

Kullanıcı avatarı
avara
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye
İletişim:

Mesajgönderen avara » Cum Mar 04, 2005 03:11 am

Baykoca yazdı:Amin Dostum,

Ama gerçekten ilginçti,Barış Abi'miz zaten yaptğı müziklerde A'dan Z'ye hiçbirinde ödün vermemişti..İlkinden sonuncuya kadar..

Mekanı Cennet olsun inşaAllah...

Vallahi hiç aklıma gelmemişti !!! Belki de Barış abinin sevilmesine bir sebep de budur !!!...
Leyleğin Ömrü İki Laklak, Değerler Oldu Tepetaklak!

Resim

Kullanıcı avatarı
Baykoca
Gelişen Üye
Gelişen Üye

Mesajgönderen Baykoca » Cum Mar 04, 2005 03:33 am

Bence muhakkak,çünki sözleri,güfteleri tamamen kendine has.yani bir benzerini yapmak bile çok ama çok zor.örneğin Barış Abi,96 yılında falan bayan vokalistine bir albüm yapmıştı (adını hatırlamıyorum) orda "biz seninle ballı kaymak gibiyiz" diye bir şarkı vardı,ben bunu ilk duyduğum anda anladım Barış Abi'nin olduğunu.(Not:O zamanlarda Ce sra le temps'i bilmiyordum ve tabii "ben bilirim" albümünde "fransızca" diye geçen parçayıda.)Bu arada parçanın adının "fransızca" diye yazılmasıda plak şirketine saygı duyup takdir etmeme neden olmuştur zamanında.. :evil:

Kullanıcı avatarı
bahadirari
Forum Duayeni
Forum Duayeni

Mesajgönderen bahadirari » Cum Mar 04, 2005 13:27 pm

Delikanlı Gibi'de saksafonlu geçişler çok hoş olmuş.Sanki Jazz resitali verir gibi...Üstelik bu şarkı yanlış bilmiyorsam 80'lerde yapıldı.Geleceği gören,vizyonu çok geniş bir kişiden başkası bu enstrümanı kullanmazdı doğrusu...

Kullanıcı avatarı
Marina
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Marina » Cum Mar 04, 2005 13:45 pm

Mega Manço kaseti ilk çıktığında televizyonda Çetin Çeki ile yaptığı söyleyişi hatırlıyorum da.. Çeki, "Ayı" şarkısı için, "son zamanlardaki rap modasına siz de ayak uydurmuşsunuz" deyince bıyık altından gülüp, "ben Ademoğlu Kızgın Fırın Havva Kızı Mercimek'i yaptığımda millet rap'in r'sini bilmiyordu" demişti..
Karşında saatlerce susmak istiyorum!..

Kullanıcı avatarı
Baykoca
Gelişen Üye
Gelişen Üye

Mesajgönderen Baykoca » Cum Mar 04, 2005 16:25 pm

Bahadır kardeş tamamen katılıyorum sana ,Darısı Başınıza çıktığında sene 89'du galiba, Türkiye'de synth kullanan Barış Abi'mizden başka bir tek Onno Tunç vardı,oda Barış Abi'mizden sonra başlamıştı zaten.

Marina dostum senide yazın harika emin ol,bunu yeni duydum ve çok hak verdim rahmetli Barış Abi'mize,ne adam ya,ileri görüşlülük bu kadar olur ancak..bir kez daha

BRAVO BARIŞ ABİ

Kullanıcı avatarı
sarıkulak
Forum Duayeni
Forum Duayeni

Mesajgönderen sarıkulak » Cum Mar 04, 2005 17:58 pm

Düşündümde Barış Abinin yaptığı hiç bir şarkı birbirine benzemiyor, diyerleri gibi kendini tekrarlamıyor sürekli kendini yenilemiş
bencede BARIŞ MANÇO UFKU ÇOK GENİŞ
MÜKEMMEL Bİ İNSANDI...
SENSİZ OLMAZ

Kullanıcı avatarı
ayça özdemir
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen ayça özdemir » Cum Mar 11, 2005 21:01 pm

90ların başında barış abiyle yapılan bir ropörtajda barış abiye sizin kendinizi tekrarladığınızı düşünüyorlar siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz diye soruyorlar barış abi de yersiz bir iddia deyip cevap vermiyor yani her on yıllık zaman diliminde dünyaya ayak uydurmak adına kendini yenileyen hatta türkiye'de ilkleri gerçekleştiren biri için böyle düşünenler de var!olsun biz hikayeyi kapmışız ya o yeter!

Kullanıcı avatarı
alp1985alp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen alp1985alp » Sal Eki 16, 2007 01:01 am

2023'ü lady of seventh sky'ın George Hayes düzenlemesiyle ortaya çıkan halini ve Barış Mançonun susanna-şehrazat parçasını büyük bir müzisyen..

kaygısızlarla fairgroundu yapmıştı ordada zirvedeydi zirveden hiç inmediki...

bir müzisyenin albümünün milyon satması önemli değil her zaman yıllar sonrada dinlenebilmesi evladiyelik olması çok önemli...

Barış abi bunu başardı çoktan helal olsun mekanı cennet olsun