Barış abi kaç dil biliyordu?

Tüm BarışSeverler'in kişisel tartışmalara girmeden, kurallara uymak kaydı ile yalnızca Barış Abi'miz hakkında görüşlerini ortaya koyabileceği ve değerlendirmelerini yapabileceği forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

Kullanıcı avatarı
Jin
Gelişen Üye
Gelişen Üye

Mesajgönderen Jin » Pzr Oca 28, 2007 01:27 am

Duyduma göre Barış Manço fransizca, ingilizce ve japoncayı ana dili gibi biliyordu. Üstelik kendisini almanca, arapca, italyanca, portekizce anlatabiliyordu.

Yani tüm dünyada anlaşabiliyordu... :alkis:

Kullanıcı avatarı
manco halil
Profesyonel
Profesyonel

ss

Mesajgönderen manco halil » Pzr Nis 01, 2007 16:54 pm

merhabalar barış abımız 20 nin üstünde dıl bılıyordu vede gerıde kalan dıllerdende anlasılacak kadar bılıyordu zaten bunu kendı sölemisti bir gün tv kanalında barış abıye soruyorlar kaçtane dıl bılıyorsunuz dıye barış abıde insanlarla anlasa bılecek kadar dıil biliyorum ama en güzel dil tatlı dil ben onu biliyorum demişti ..evet kaç dil bildiği önemli degıl bılınmesı gereken dil i barış abi bize bir kez daha ögretmiş oldu ..yani tatlı dil. sevgı ve barış la kalın...manço halil .
halil

Barıscıl
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen Barıscıl » Pzt Nis 02, 2007 22:54 pm

Hakikatenn en güzel dil tatlı dildir. Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır diye boşuna demiyorlar.

Ama Barış abimize helal olsun. İsterlerse 30 dil biliyor denilsin. İnanırım. O yürekten konuşmayı biiliyordu we denilen gibi iyi bir iletişimciydi. O kadar dünyayı gezdi insanlar tanıdı. O gerçekten çok özel bir İNSANDI.
Zaman... Biz onu tükettik sanırken, aslında onun bizi tükettiğini fark ettiğimizde vakit çok geç oluyor! (Can DÜNDAR)

Kullanıcı avatarı
alp1985alp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen alp1985alp » Pzt Eki 15, 2007 23:34 pm

temel olarak anadili gibi konuştuğu Fransızcası İngilizcesi ve Japoncası vardı Almanca ve Bulgarcayıda derdini anlatabilecek kadar konuştuğunu biliyorum

Kullanıcı avatarı
dragonfly
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen dragonfly » Cum Ara 12, 2008 02:58 am

1996 yılında zamanın popüler müzik dergisi Top Pop dergisinde bu konuda yöneltilen soruya - İngilizce ve Fransızca dışında diğer dilleri öyle su gibi konuşamıyorum, Almanca, Hollandaca, İspanyolca, İtalyanca, Japonca derdimi anlatabiliyorum o kadar cevabını vermişti. Nasıl öğreniyorsunuz, pratiğiniz nedir sorusuna da - Ben kolay öğreniyorum, bazıları öyledir. demişti.
bu kısım çok bence önemli aynı röportajda -ben 32 yıldır Avrupa'ya gittim geldim ama dinimi, örfümü adet ve akidelerimi hiç bozmadım, bazıları ise 15 gün yurt dışına gider dönüşte dilini unutur , diyerek, ülkesine uyruğuna adetlerine ne kadar bağlı olduğunu vurgulamış kendini bilmez kesimi ise eleştirmişti.

BARIŞ_CEM_BARIŞ

Mesajgönderen BARIŞ_CEM_BARIŞ » Cum Ara 12, 2008 13:01 pm

Arkadaşlar verdiğiniz güzel bilgiler için teşekkürler elinize sağlık.

Kullanıcı avatarı
manco_mania
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen manco_mania » Cum Ara 12, 2008 19:01 pm

Arkadaşlar Barış Abi nin ingilizce,almanca,fransızca ve japonca yı iyi bildigini duymuştum fakat şunu biliyorum dönence programında herhangi bir ülkeye gitmeden Barış Abi o ülkenin dilini çalışıyormuş , kültürlerini daha gitmeden araştırıyormuş ki bizlere daha net bilgiler verebilsin.Benim tahminim çogu ülkenin dilini derdini anlatacak kadar biliyordu Barış Abi...
Barış Abi seni çok özlüyoruz,7 den 77 ye.....

BARIŞ_CEM_BARIŞ

Mesajgönderen BARIŞ_CEM_BARIŞ » Cmt Ara 13, 2008 23:49 pm

manco_mania yazdı:Arkadaşlar Barış Abi nin ingilizce,almanca,fransızca ve japonca yı iyi bildigini duymuştum fakat şunu biliyorum dönence programında herhangi bir ülkeye gitmeden Barış Abi o ülkenin dilini çalışıyormuş , kültürlerini daha gitmeden araştırıyormuş ki bizlere daha net bilgiler verebilsin.Benim tahminim çogu ülkenin dilini derdini anlatacak kadar biliyordu Barış Abi...

Bu da çok güzel bir bilgi abi çok saol teşekkürler :)