kim bu kerim ya?

Tüm BarışSeverler'in kişisel tartışmalara girmeden, kurallara uymak kaydı ile yalnızca Barış Abi'miz hakkında görüşlerini ortaya koyabileceği ve değerlendirmelerini yapabileceği forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

banuçiçek
Yeni Üye
Yeni Üye

kim bu kerim ya?

Mesajgönderen banuçiçek » Pzt Oca 03, 2005 21:30 pm

arkadaşlar ben buraya yeni üye oldum ve maalesef çok kötü şeylerle karşılaştım.allah'ını seven biri bana nolduğunu açıklar mı?kimdir neyin nesidir şu kerim bu kadar şeyi nerden biliyor veya uyduruyor?sinan kim baykoca kim ayça kim neyi tartışıyorlar çok merak ettim yaa!yalvarıyorum biri bana açıklasın!
kimi batı kimi doğu kuzey güney hepsi doğru kim seçer ki bozuk yolu?

Misafir

burdayım

Mesajgönderen Misafir » Sal Oca 04, 2005 22:47 pm

merak eden
yahoolu 100 mb bir ileti adresi alır ve bana
[email protected]

dan ulaşır
barishan(C)
kerim

Kullanıcı avatarı
BarisMancho1907
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen BarisMancho1907 » Sal Oca 04, 2005 23:30 pm

kerim beyin muhakkak bildiği bişeyler vardır ama bence bu sitede çok fazla kötü içerikli konular var. Biz barışseverlere düşen Barış Manço'nun güzelliklerini konuşmak ve yeni nesile onu iyi tanıtmaktır... Şahsen Barış Manço'nun ailesi veya yakınları beni artık ilgilendirmiyor çünkü eşi evlendi zaten ne yaparlarsa yapsınlar yeter ki Barış Abi'mizin evine, antikalarına ve eserlerini harcamasınlar ona buna şarkılarını para için satmasınlar ve o güzelim şarkılarını anma kisvesi altında rezil ettirmesinler saygısızlık yapmasınlar... Kendi yaşamlarında da ne yaparlarsa yapsınlar Barış Abi'mizin eserlerine dokunmasınlar, uzak dursunlar yeter...
Unutamadım, unutamadım ne olur anla beni...

baykoca_destanı
Yeni Üye
Yeni Üye

:)

Mesajgönderen baykoca_destanı » Çrş Oca 05, 2005 00:07 am

Misafir

aferim

Mesajgönderen Misafir » Çrş Oca 05, 2005 00:57 am

evet o aykut ısıkların yazdığı yazıydı
şimdiaynı gün gönderdiğim yanıtı vereyim sende onu oku
+++
Subject: [BarisSeverler Club] FATİHİN FEDAİSİ KARA MURAT ,LALE MANCONUN FEDAİSİ AYKUT IŞIKLAR- SAVULUN KAHRAMAN AYKUT ISIKLAR GELİYOR ASLAN BEEEEEEEEEEEEEEE

Satılık kalem için müracaat:Aykut ışıklar
[email protected]

Sevgili barışseverler ,değerli okuyucular aslan yürekli kahraman Aykut ısıkların iki ayrı yazısında ki anlam Maddiyat çıkar farklarını gözlerinizin önüne seriyorum

Önce bana yazdıgı yazı

PİYASADA İKİ SAHTE BARIŞ MANÇO DOLAŞIYOR / 13.11.2004

Son aylarda kendini Barış Manço sanan ve buna çok ciddi biçimde inanan iki 'sahte ama hasta Barış Manço' var. Hadi biri sadece komik hasta... Ama biri çok tehlikeli işler yapıyor. İnanılmaz komplo teorileri üretip, rahmetliyi seven ve yaşatmak isteyenleri kaçırtıyor. O adama göre Manço'yu sevenlerin hepsi başka bir hesap peşinde. Eşi, kardeşi, oğulları, ailesinin tümü ve arkadaşları. Herkes Manço ismini sömürüyor.

Bu iki hasta adamı kim, nasıl susturacak bilmiyorum.

O zararsız olanı, hadi neyse.. Saçını başını aynen rahmetli gibi yapıp, ortalarda dolaşıyor. Köy kasaba demeden her yerde sahneye çıkıyor. Deyim yerinde ise çorba parası kazanıyor.

Ama biri... çok tehlikeli. Kendini rahmetli ile özdeştirmiş. Sanki onunla yaşıyor. Rahmetlinin her şeyini biliyor. Yıllardır her şeyi okumuş, ezberlemiş. Bazen akraba oluyor, bazen bizzat Manço...

internet' in başına oturmuş herkese hayali olaylar anlatan mektuplar gönderiyor. Gazetecilere, sanatçılara kısaca kimin adresini bulmuşsa. Bazen rahmetlinin iki oğluna kafayı takıyor. İnanılmaz iftiralar atıyor. Kıskandığı, bir alıp veremediği o kadar açık ki...

Bazen Ali Kırca gibi Barış Manço'yu çok seven eski arkadaşlarına saldırıyor. Yok hepsi çıkarı için dernekte imiş, şuradan şunu kazanmış falan filan. Bu yüzden Ali Kırca gibi bir insan bile ürktü. O kadar inandırıcı senaryolar yazıyor ki, inanan mutlaka çıkıyor. Yazdıklarında bazen saniye detayı var. Tam film senaryosu gibi... Barış Manço severler iftiralar yüzünden aylardır toplanmıyor, bir şey yapamıyor.

Bazen de eşi Lale Manço'ya saldırıyor. Güya servetini saklamış, şimdi yavaş yavaş ortaya çıkarıyormuş... Lale Manço da bu hastadan korkuyor. Daha doğrusu onunla savaşmaktan yoruldu kadıncağız. Aman, kendini Barış Manço sanıp, herkese iftira atan bu hastadan uzak durun, yazdığı mektuplara inanmayın. Belki o zaman kabuğuna çekilir.
+++++

şimdide

13 mart 2004 deki yazısı

BARIŞ MANÇO'NUN TABLOLARI, ÇİN PORSELENLERİ VE TV ARŞİVİ NEREDE, NE HALDE? / 18.03.2004

Kulağıma çok kötü dedikodular geliyor. İnanmıyorum, inanmak istemiyorum. Lale Manço'dan hemen açıklama yapmasını bekliyorum. Şayet yapmazsa üzerine gideceğim. Rahmetli Barış Manço'nun Moda'daki evinde bir odada çok değerli Çin porselenleri vardı. Onlar nerede şimdi? Vakıfbank tarafından haciz edildi ise... Neredeler? Onları kim koruyor, temizliyor? Rahmetlinin çok değerli yağlı boya tabloları vardı. Peki onlar nerede? Şayet Lale Manço 'Bir gün Barış Manço müzesi kurulur' diye sakladı ise... Lütfen hayranlarına bildirsin. Kendisi için sakladı ise... Hele hele onları gizlice sattı ise... Ki bana böyle diyorlar. Aynı şekilde rahmetlinin TV stüdyosunda birçok cihaz vardı. Montaj masaları, kayıt cihazları filan. Onları Lale Manço'nun sattığını duydum. Haliyle çok üzüldüm, doğru mu bu? Ve en önemlisi... Rahmetli dünyanın dört bir yanında TV çekimi yapmıştı. Bunları belgesel program haline getirip TRT, TGRT ve ATV'ye verdi. Ama o bantların montaj yapılmamış yani ham halleri nerede? Lale hanım o bantları koruyor mu? Neden bir sinema-tv okuluna vermiyor? Kopyalarını çektirmiyor? Bana gelen bilgilere göre rutubetli bir odada çürümeye, silinmeye terk edilmişler. Ki haber kaynağım çok sağlam. Lale hanım bu bantları hemen CD'lere çekmek zorunda. Biliyorsunuz tv bantları on yıl sonra silinir. Bu konuda ne yapıyor Lale hanım acaba? Tüm bu soruların yanıtını milyonlarca Barış Manço hayranı minik çocuk için bekliyorum. Lale hanım 5. ölüm yıldönümünde çok anlamlı bir çıkış, daha doğrusu hamle yapmıştı. Böylece devamını getirmiş olur.

+++++

Aykut bey bu yazı mart 2004de sizin kaleminizden çıkmadı mı size ayıt değil mi

Siz 7 ay önce söylediğinizi bugün yalanlıyorsunuz

Şimdi ben cıkıp ekranlara Aykut ısıklar döneğin biridir dün söylediği sözün bugün arkasında durmaz duramaz , onun vicdanı cüzdanına orantılıdır cenazede başsağlığına gitmediği laleye sonradan el etek öpüp yağ çekebilir dün aslan gibi hesap sorarken bugun180 derece dönüp onu koruyan aslan kesilebilir onun için eskiden başarılı gazeteci olan

Aykut ısıklar yaslandı bunadı ne dediğini bilmiyor, onun için bu yaslı adamın yazılarını ciddiye alıp ta inanmayın lütfen diye yayın yapmam mı lazım

Yada senin yaptığın gibi

Hasta hasta diye 40 tekrar yapmamı lazım,yada ortalarda sahte barış koruyucusu geziyor çorba parası çıkarmak için halkın karsısına nerdeyse sacını sakalını uzatıp barış manco kılığında çıkıyor ama

Laleyi, serdarı ali şeni gördü mü “aman agam

Yamanda lale hanım”

Diye yalvarıyor yağdanlık oluyor dememi lazım

Aykut ısıklar

Dedim ya benim için her insanın için benim gönlümde 100 güven puanı yer alır bu puanlar bittimi değil aykut ısıklar değil lale manco ne olursa olsun konuşmak ve özür dilemek zorunda kalır

barishan(C)
aykut ısıkların bana yanıtını merak eden olursa onuda cekinmem yayınlarım

Misafir

ozan alankaya

Mesajgönderen Misafir » Sal Oca 11, 2005 00:40 am

baykoca_destanı

merhaba
bu etiketi kulanıp bana saldırmayı görev edinen kişinin kimliğini saptadım
bu sahıs
istanbulda değil izmir ödemişte yasıyor,

işsiz gücsüz bir :arrow: askerden nisan ayında gelmesine ragmen koleksiyoncu et,ketiyle
barış manconun belcikadan calınan arsivlerini
seti 200euroya satıp :arrow: doyuran kişi
:arrow:
:arrow: bakalım gercek ismi delikanlı kişiliği ile cevap verecek gücü varmı
.. ne dersiniz
öyle bir delikanlı cıkarmı
yoıksa
:arrow: :arrow: altında gizlenen :arrow: gibi sus pus olacakmı

:arrow: Moderatör Tarafından Düzeltilmiştir.

Kullanıcı avatarı
MuratCorlu
Yeni Üye
Yeni Üye
İletişim:

Mesajgönderen MuratCorlu » Çrş Oca 12, 2005 04:45 am

Sanırım tanınmasında bir problem yoktur. Kendisinden bahsetmeyi pek sevmez. Fakat internette hakkında bilgi bulmak mümkün...

kerim müstear isimli şahıs Yaşar Doğan'dır. Kendisiyle bir kez yüzyüze, çok kez msn'de görüştüm. Kendisi Kocaeli'nde ikamet etmekte. Mesleği gardiyanlık. Eşinden ayrı yaşıyor. Çalışma saatleri pek düzenli değil ve iş dışında sanırım tek uğraşı internet başında Barış Manço adına olduğunu düşündüğü yazışmaları yapmak. Birçok forumda yazıları var.

Barış Manço'yu gençliğinden beri çok iyi bir şekilde takip etmiş, eşine az rastlanır bir Barış Manço arşivine sahip, Barış Manço'nun deyişiyle "Barış Manço'yu Barış Manço'dan daha iyi tanıyan" biri. Barış Manço ile ilgili basılı medyada ne kadar haber varsa bunları arşivleyen müthiş bir arşivci. Barış Manço'yla hiç görüşememiş ancak bir mektuplaşması var. Barış Manço'nun ona gönderdiği övgü dolu mektubu isterse o bizimle paylaşacaktır.

Anlattığına göre Barış Manço'nun vefatından birkaç yıl sonrasına kadar(süreyi yanlış hatıylıyor olabilirim) ailesiyle de arası oldukça iyi olan biri Yaşar Doğan. Lale Hanım'la sıkça görüşen, Lale Hanım'ın fikrine başvurduğu birisi... Hatta http://www.barismancomix.com/yazarlar-yasardogan.php adresindeki yazıda şöyle yazmış:

"Lale hanımın hataları yokmu elbete var başarılarıda var göz ardı edilmeyecek mesala ortaya çıkan borçlara karsı verdiği planlı büyük mücadelesi bugün hala kaygan zeminde kayıp düşmeden ayakta kalabilmişse oda onun büyük başarısıdır .tabi bunu karsılında yitirdiği sağlığınıda unutmamak gerek. Üstelik bu mücadelede uğraşırken bir yandanda karınca kararınca eşinin anma gününü, mevlidini vs yapmaya gayret ediyor.bir yandanda medya ile mücadele eden kolu kanadı kırık yalnız bırakılmış yalnız bırakılmadan öte pay bekleyen akbabalar gibi tökezleyip düşmesi beklendiği halde şimdilik fena yol almadı.. Yanlışlarını anladı eminim zamanla oda kendi doğrusunu bulacak tanrı yardımcısı olsun... "

Fakat birtakım gelişmeler şüpheci biri olan Yaşar Doğan'ı değişik şüphelere, endişelere ve sonunda araştırmalara sevk etmiş. Ulaştığı sonuçları da internette Barış Manço adının geçtiği her yere yazmaya çalışıyor.

Yaşar Doğan o derece şüpheci ki onunla görüşmek istediğimde benim hakkımda Savaş Manço'dan istihbarat bile talep etmiş. :) Kendi deyişiyle "ölü soyucular takımı" tarafından öldürülmeye çalışıldığı inancında. Uzunca bir süredir bir komplo teorisyeni gibi olağanüstü bağlantılarla Barış Manço ve çevresine garip ithamlarda bulunmakta. Barış Manço ve ailesinin sabetaist olduklarına varana dek garip gerçekleri(!) anlatmaya çalışıyor.

Kendisine de bizzat söylemiştim; yazılarında iyi niyetli bile olsa üslubu çok kaba, estetikten uzak ve amacına ters. Aslında iyi niyetli biri, ancak niyetini bu şekilde gerçekleştireceğine inanıyor. Yani küfrederek ve bağırıp çağırarak. Halbuki o arşiv bende olcak... :)

Ebru Alkan ile birkez mailleştiğim için artık benimle de haberleşmiyor. :) Oysa görüştüğümüz zaman birçok proje tasarlamıştık. Şimdilerde farklı düşünceleri var mı bilmiyorum. Ancak orjinal biri olduğuna şüphe yok...

Umarım kerim hakkında biraz zihinleri açabilmişimdir...

http://yasardogankimdir.sitemynet.com
Hazırlayanı ve amacı belli olmayan bir site..

http://launch.groups.yahoo.com/group/barisseverlerclub/
Bir yahoo adresinden buraya üye olursanız eski mesajları görebilirsiniz. Yaşar Doğan hakkında bir çok şey öğrenebilirsiniz. Savaş Manço'nun gönderdiği mailler var Yaşar Doğan hakkında...

Misafir

Aslında iyi niyetli fakat fazla şüpheci bir insan

Mesajgönderen Misafir » Çrş Oca 12, 2005 20:06 pm

Aslında iyi niyetli biri,kesinlikle çıkarcı biride değil fakat kişiler hakkında asılsız komplo teorileri üretiyor,bütün insanları ikiye bölmüş durumda Manço ailesini sevenler ve sevmeyenler diye.birde sloganı var "ölü soyucular kemik yalayıcılar" aslında Yaşar Doğanın projesi Manço ailesinden bağımsız bir Barış Manço derneği kurup ve bol üye toplayıp,dernek adına çeşitli organizasyonlar düzenleyerek (Barış Manço anma konseri,sergi gibi) bu organizasyonlardan toplanacak bağışlarla Manço köşkünü kurtarmak ve orayı müze haline getirip bütün Mançoseverlerle paylaşmak yapmak istediği bu fakat bunu insanlardan aşırı şüphelenerek,sataşarak,tartışarak hatta bazen forum yazılarında küfür ederek yapmaya çalışıyor bu yüzdende hep kaybeden kişi oluyor,insanlarla arası açılıyor.

Arşiv konusuna gelince Barış Mançoyu gerçekten tarih tarih iyi bilen bir kişi fakat tv kaydı veya konser kayıtları olarak 1993 sonrası materyal var elinde ondan öncesi yok.

Birde Barış Manço'yu bu kadar takip etmiş biri olarak müzikal olarak yorum yapacak durumda değil yani Barış Manço'nun hangi albümü daha iyiydi veya hangi grubunun performansı daha iyiydi bunlar arasında kıyaslama yapacak durumda değil o daha çok işin magazin yönüyle ilgileniyor.

Kullanıcı avatarı
onxGS
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen onxGS » Çrş Oca 12, 2005 20:11 pm

ppuahahahhahahahaa yaşar abi ünlü oldun adına siteler açılmaya başlanmış :D

ya siz delimisiniz divanemisiniz "yasardogankimdir" sitesi ha! şu adamcağızın uğraştığı kadar Barış Manço için biz uğraşsaydık belki de köşk kurtulmuştu. tek istediği Barış Manço adını kullanıp para sömürülmesini önlemek ya alalala
Galatasaray,İstanbul

Kullanıcı avatarı
barisseveresra
Gelişen Üye
Gelişen Üye

Mesajgönderen barisseveresra » Cmt Oca 15, 2005 14:54 pm

İnanamıyorum sizlere arkadaşlar.Neredeyse Yaşar Doğan'ı halk kahramanı ilan edeceksiniz.Hala onun iyi niyetli bir Barışsever olabileceğini düşünüyorsunuz.Herkesi geçiyorum Barış Manço'nun şahsına yazdıklarını da mı hatırlamıyorsunuz.Barış Manço'yu mason ilan etti bu adam.Neyse en azından sizler gibi düşünenler azınlıkta bundan eminim.Sizleri bilmem ama ben bu foruma her girdiğimde bir yığın saçmalıkla karşılaşmak istemiyorum.Hem iyi düşünü sizce neden daha önce Manço ailesiyle arası bu kadar iyi olan bir insan şimdi böyle söylüyor.Daha fazla konuşmayacağım.Barış Abi adına hassas olsuğum bu dönemde yaşar doğandan daha önemli konular var.Sadece sizleri biraz daha dikkatli düşünmeye ve her duyduğunuza inanmamaya davet ediyorum.

Misafir

Mesajgönderen Misafir » Cmt Oca 15, 2005 17:23 pm

esra
sen
madem barış mancoyuda
yasar doğanıda cok iyi tanıyorsun
ozaman söylermisin
ben yediğim içtiğim sömürdüğüm yada soydugum bir sey göster
yadaalıpta vermediğim birsey göster
ben ne :arrow: gibi :arrow: ile :arrow: kocasından 45 km. ayrı yasarken sırfbelcikadaki köskteki arsivi kopyalayıp tasımak ugruna 5 yıl boyunca sinsioyunlar oynadımmı
yine ben nesinden ayrı yasadıgım halde hala sevgili :arrow: kocacıgım yalanlarımı uydurdum
yada :arrow: gibi :arrow: ile aşk yasayıp karsılığında apartıgı malları setini 200 euroyamı sattım
yine :arrow: gibi 17 bin barışsever üyesini bir araya getirip hera y 20 milyara yakın aidatı ucurdummu
yada :arrow: gibi barış arsivini kopayalayıp sattımmı
yada
:arrow: gibi barışın daewooolarınımı sattım
kendime alanyada 200 bin dolara dairemi aldırdım aylarca yıllarca
barışın 34 BM777 plakalı 4x4 jepinemi bindim
savarona yatı ortagımı oldum süperonline
ortagımı oldum
:arrow: nikahlı malı oldugum halde bazmagazin dergisinde
:arrow: adıyla
BAZIN TADI türünden ask :arrow: kokan yazılarmı yazdım
ne yaptı söylermisiniz
EĞER TÜM ONLARI GÖRMEZLİKTEN GELİPTE BANA SALDIRMAYI MARİFET SANIYORSAN O ZAMAN SENİDE YÜCE ALLAHA HAVALE EDİYORUM
BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN
VEBALİMİ SENDE MİSLİYLE ÇIKARSIN
AMİN
:arrow:
:arrow: :arrow: :arrow:
DARISI BAŞINA
barishan(C)

Kullanıcı avatarı
bm777dd
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen bm777dd » Cmt Oca 15, 2005 17:57 pm

ben ce yaşar abi , doğruları sölemekten çekinmeyen (fakat uslup tarzı yanlış ) , BARIŞ abinin maddi ve manevi çıkarlarını her zaman koruyan , içtenliği , dürüstlüğü ve projeleri ile beni heyecanladıran gerçek bir barışseverdir.
....bm777dd....

Kullanıcı avatarı
fairground
Forum Duayeni
Forum Duayeni

Mesajgönderen fairground » Pzr Oca 16, 2005 01:14 am

o halde ben de diyorum ki b. manço sabetaydır
o halde ben de oluyorum gerçek bir barışsever??????

Kullanıcı avatarı
MuratCorlu
Yeni Üye
Yeni Üye
İletişim:

Mesajgönderen MuratCorlu » Pzr Oca 16, 2005 01:48 am

Arkadaşlar, Yaşar Doğan'la ilgili yukarıdaki mesajımda bir yanlış anlama sonucu mesleğini "gardiyanlık" olarak yazmışım. Fakat sonra kendisinden öğrendiğime göre mesleği gardiyanlık değil "infaz ve koruma memurluğu" imiş. Sanırım kendisi biraz kırıldı. Ama herhangi bir kastım olmadığını hepiniz önünde duyurmak isterim. Bu hatadan dolayı başta Yaşar Doğan'dan sonra sizlerden özür diliyorum...

Kullanıcı avatarı
barisseveresra
Gelişen Üye
Gelişen Üye

Mesajgönderen barisseveresra » Pzr Oca 16, 2005 23:59 pm

Yaşar Doğan sizinle ilgili düşüncelerimi zaten biliyorsunuz.Neden bana hala kendinizi aklamaya çalıştığınızı anlamıyorum.Bir noktadan sonra anladım ki siz Barışsever de değilsiniz.Çünkü yazdıklarınız, iddialarınız sadece malum şahısları değil direk Barış Manço'nun şahsını zedeleyici oldu.Ben iyi bir barışseverim ve Barış Manço'yu çok da iyi tanıyorum.evet belki yüzünü görmüşlüğüm yok ama benim tanımadan kastım anlamak.Barış Manço'yu iyi hem de çok iyi anlıyorum.Aynı şekilde sizi de çok iyi anlıyorum varmak istediğiniz noktayı da anladığım için karşınızda duruyorum.Size Barış Manço'nun sırtından şunları kazandınız diyemem ama kazanmadınız da diyemem.Kimbilir sizin başkaları hakkında ortaya attığınız iddialar gibi belki de bir gün birisi sizin için de iddialar ortaya atar.Belki sizin de aile hayatınız didiklenir ve belki de ilginç şeyler ortaya çıkar.Neyse önemli olan siz ya da bir başkası değil.Benim için önemli olan Barış Manço ve hep de öyle olacak.Ben Barış Manço için, ona zarar verdiğini düşündüğüm herşeyin herkesin karşısında olacağım.Ama asla üslubumu bozmadan gerçek bir Barışsever gibi olacak tavrım.Sizinle laf düellosuna girmeye de niyetim yok.Dediğim gibi Barış Manço için yapılacak çok şey var...

Kullanıcı avatarı
MuratCorlu
Yeni Üye
Yeni Üye
İletişim:

Mesajgönderen MuratCorlu » Sal Oca 18, 2005 12:45 pm

"Siz" derken keşke muhataplarınızı somut bir şekilde belirtseniz. Yukarıda benim de 2 adet mesajım var. Ama söylediğiniz ithamlarla uzaktan yakından ilgim yok. Bi de "Barış Manço'yu en çok ben severim, en iyi ben tanırım" gibi komik ve boş iddialarla birşey ispatlamaya çalışmayalım. Burada birisi hakkında bilgi sorulmuş ve bilenler kendi yorumlarını da katarak cevap vermişler. Zaten hiçkimse "Adam haklı, Barış Manço sabetaisttir" demedi. Kime "Barışsever değilsiniz siz" diye ithamda bulunuyorsunuz anlamadım...

Kullanıcı avatarı
barisseveresra
Gelişen Üye
Gelişen Üye

Mesajgönderen barisseveresra » Çrş Oca 19, 2005 20:51 pm

murat bey, Bakın ben kimseyi barışsever olmamakla yargılamıyorum.En mükemmel barışsever benim diye bir iddiam da yok.Böyle anlamış olmanız gerçekten üzücü. Sadece bu insana birilerinin hoşgörüyle yaklaşmasını anlamıyorum.Çok üzüldüğüm zamanlar oldu ve eminim ki Barış Manço da olsa üzülecekti.Eğer yanlış gördüklerimi söylemezsem ben ben olmam.İnsanlar yanlış yönlendiriliyorlar.Ben size görüşlerinizi söylemeyin demiyorum demem de.Sadece bana ters gelen noktaları belirtiyorum.Size bu adamın savunucusunuz da demiyorum ama gerektiği yerde dur denilmezse işin geleceği boyutların da farkındayım.Beni en çok şaşırtan da hala iyi niyetten bahsediliyor olunması.Eğer iyi niyet buysa ben iyi niyeti hiç anlamamışım. Barış Manço gibi bir adam hakkında konuşurken ve onun hakkında konuşan kişileri dinlerken daha dikkatli olunması gerektiği inancındayım.Bugün onun sevenleri tarafından oluşturulan bu ortamda daha farklı şeyler konuşuyor olmalılıyız..Kendime bile kızıyorum böyle durumlarda...Önce de söylediğim gibi sadece çok dikkat edin bazı noktalara.Emin olun benim çözdüklerimi çözeceksiniz...

Misafir

Mesajgönderen Misafir » Prş Oca 20, 2005 23:14 pm

istersen bir ip vereyimde as beni bakarsın laleyi aklar :arrow: günahını temizlersin

Kullanıcı avatarı
serk@n
Profesyonel
Profesyonel

selamlar

Mesajgönderen serk@n » Pzr Oca 23, 2005 18:47 pm

merhaba arkadaşlar bu tartışmalar bana anlamsız gelmeye başladı benim kanaatim yaşar bey idealist birisi ( kesinlikle yanlış anlamasın ) bence uslubuda okadar kötü değil (ama bence) çunkü barış abinin arkasından dönen bukadar sehtekarlıkları bir barış sever olarak yeterince olgun karşılıyor ben bunca sahtekarlığı ve okadar muhterem bir insanın arkasından dönenleri bence iyi anlatıyor ben uzun zamandır yaşar beyin yazılarını takip ediyorum bence yaşar bey'i suçlamaya hakkınız yok bilmiyorum okadar sahtekerlık gösterdi ve hiçbiri asılsız deyildi hepsinin kanıtları ile önümüze sürdü....

bence onun ile bizim (benim) arammızdaki fark

yaşar beyin çok duyarlı olması... buradan ona teşekkür ediyorum...

lütfen bu mesajdan kimse alınmasın çünkü bunlar benim kanaatim herkeze iyi günler dilerim ALLAH'a emenet olun...
Resim

serk@n adlı üyemiz, forum düzenini bozmaya yönelik davranışlarından dolayı 1 hafta mesaj yazamama cezası almıştır.

Bitiş tarihi:

baykoca_destanı
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen baykoca_destanı » Pzr Oca 23, 2005 23:27 pm

Üslubu o kadar kötü değil mi?
olgun mu ?

2 lafından biri o...ç....u olan birinin üslubu nasıl güzel olur ve olgun olur.
Aklıselim barışseverler bu adamı şiddetle kınıyor..Ben yahoo grups a
üye oldum ama bu adam yüzünden üyeliğimi iptal ettim.Her gün hakaret
dolu yazılar okumaktan sıkıldım çünkü.Küfürden,saçmalıklardan hoşlanan
insanlar onun yazılarını okumaya devam etsinler..Barış Manço hayatta
olsaydı suratınıza tükürürdü sizin.....

Kullanıcı avatarı
MuratCorlu
Yeni Üye
Yeni Üye
İletişim:

Mesajgönderen MuratCorlu » Pzt Oca 24, 2005 12:16 pm

baykoca_destanı'na katılıyorum.. Bu kadar küfür eden birisinin üslubunu bir barışsever olarak savunmak çok yanlış. Barış abinin ağzından onca sene bırakın küfrü kötü bir söz bile duymamışken bu kadar küfre normal demek hiç mantıklı değil. Ayrıca delil falan demiş arkadaş ama hengi delilden bahsediyor acaba. Gazete kupürleri birer delil midir? İnternetteki siteler birer delil midir? Bu konu hakkında barisseverlerclub mail grubundaki bir mailimi paylaşmak istiyorum:
Merhaba,

Yaşar Bey maillerine aralıksız devam ede dursun, ben de Yaşar Bey’in ne yapmak istediğini, nereye varmak istediğini anlayamaz halde, aklıma gelen soru ve sorunları gruptaki diğer Barış Severler ile paylaşmak isterim.

Bir kere, internet üzerindeki hemen hemen hiçbir döküman delil niteliği taşımaz. Bunun nedeni çok basit; Bir site yapmak ve içeriğini istediğiniz gibi doldurmak çok kolay. Yaşar Bey’in bize sunduğu delillerin(!) kaynakları şunlar:

www.yesil.org

www.gecce.com

http://www.angelfire.com/wy/yaw/Fikirle ... zu/Kongar/

http://www.bcp.org.tr

MSN Görüşmeleri

Bunlardan yesil.org adlı site, hazırlayanı ve amacı belli olmayan, birçok kişiyi kendince ispatlarıyla güya cezalandırmaya çalışan bir site. Örneğin Yaşar Bey’in bizimle paylaştığı Fethullah Gülen’in fotoğraflarını ele geçirdiklerini(!) söyledikleri haberde fotoğrafların çok rahat bir şekilde ve muhtemelen izin alınarak çekilmiş olduğu barizdir. Ama habere bakılırsa sanırsınız ki, çok zor şartlarda ele geçirilmiş fotoğraflar. Tam bir komedi... Ama gelin görün ki bunları ciddiye alıp üzerinde uzun uzun düşünenler var.

Gecce.com sitesine daha ilk girdiğim sefer kendimi gülmemek için zor tutmuştum. Yine Yaşar Bey’in maili aracılığıyla baktığım haberde güya Lale Ahıskalı’nın Serdar Ahıskalı ile evlilik davetiyelerini ele geçirmişler(!). Ama gösterdikleri davetiyeyi görünce şaşkınlığım üst seviyedeydi. Davetiye dedikleri Word veya PowerPoint ile hazırlanmış, çok basit ve çok ciddiyetsiz bir A4 çıktısından ibaret. Sonra bu komediyi de grup ile paylaşmıştım.(92 Nolu Mesaj) Sonra öğrendik ki o belgeyi(!) gecce.com’a gönderen de Yaşar Bey’miş.

Şimdi bunlara itibar edeceksek, ben bir site tasarımcısı olarak bir site yapayım; içine Yaşar Doğan’ın çok gizli(!) fotoğraflarını koyayım. Sonra altlarına da sallayıp durayım. Ardından da linkini mesajımın altına ekleyip gruba “Bakın Yaşar Doğan neler karıştırmış” diye mailleri bombalayayım. Bu mudur doğru olan?..

Yaşar Bey. Vakt-i zamanında Barış Manço ile samimiyetiniz, ona olan sevginiz ve onun için çalışmalarınız takdire şayan... Ancak şu an yaptıklarınızı ne Barış Manço ne de bir başka aklı başında insan tasvip edemez. BarisSeverlerClub adlı bir mail grubunun tüm maillerine dışardan gruba yeni katılmış biri gözüyle baktığınızda, Barış Manço ve ailesi başta olmak üzere, birçok siyaset ve medya insanına hakaretlerden başka birşey göremememiniz size hiç dokunmuyor mu? Hâlâ Barış Manço’yu seviyor musunuz bilmiyorum. Eğer seviyorsanız Barış Manço’yu ve Barış Manço severleri yaralayıcı nitelikteki maillerinize dikkat edin. Zira Barış Manço, sizin aksinize, hayatında hiç küfretmedi, kimseyi yaralayıcı konuşmadı ve emin olmadığı hiçbir konuda atıp-tutmadı. Yok artık sevmediğinizi düşünüyorsanız, o zaman Barış Manço ile ilgili onlarca forumda, internetten bulduğunuz sözde delillerle insanların kafalarını bulandırmayın.

Siz büyük ihtimalle yine altta kalmamak kaygısıyla sözlerimle ilgisiz onlarca delili(!) sıralayarak cevaplar yazacaksınız. Umarım ciddiye alınmadığınızın farkındasınızdır artık. Bu şekilde yapabileceğiniz tek şey zarar vermek olacak. Bunu sizinle görüşmemizde de söylemiştim.

Saygılarımla,

Murat Çorlu
28.09.2004

Misafir

tanıyalım sahtekarları

Mesajgönderen Misafir » Pzt Oca 24, 2005 22:12 pm

merhaba
iki gün uzak kaldık baykoca destanı meydanı boşbuldu havasını atıyor önce bir tanıyalım demiştim baykoca destanı adlı sahte kahraman kim
yada ben tanıtayım
7 kocalı hürmüz :arrow: web camlı msn üzerinden hergün sistematik yazışan :arrow: yaşayan onu ayartıp ondan aşıdığı döküman adlı :arrow: konser kayıtlarının kopya cdlerini 200 euroya satan :arrow: dır
kendisi yüreği varsa sahte kimliğin ve altında :arrow: gibi salkanıp durmasın
kerim

sirine
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen sirine » Sal Oca 25, 2005 03:13 am

Merhabalar..

Benim mailime kerim adlı şahıstan devamlı saçma sapan mailler
geliyor.Ben bunun hakaret ve iftira dolu maillerini okumak zorunda
değilim.Yok Doğukan gay mişde,öküzmüş de..

Bak Kerim Bey,kimsin nesin tanımıyorum ama hasta ruhlu biri olduğun
kesin.Barış abinin çocukları artık yetim,sen ne hakla onlar hakkında
saçma sapan konuşuyorsun.Dua et Barış abi şu an cennette,eğer Dünya
da olsaydı senin hakkından gelirdi.Ayıp değil mi yetim olan Barış abinin
çocukları hakkında ileri geri konuşman.Gerçek bir barışsever bunu
yapar mı hiç.Senin saçmalıklarına artık kimse inanmıyor,sadece maille
rini artık almayayım diye yahoogrups dan ayrıldım.Herkez senden
şikayetçi.Birde kalkmışın biz Barışla çalışacaktık demişin.Benim bildi
ğim Barış Manço senin gibi terbiyesiz insanlarla çalışmaz.Şu an hayatta
olsaydı çocukları hakkında söylediğin gay,öküz gibi lafları emin ol ki
sana yedirirdi.Sağlığında neredeydin? Öldükten sonra mı cesaretlendin.

Ben gerçek Barışseverlere sesleniyorum...

Gelin bu zavallıyı aramızda barındırmayalım,bu siteden bu zavallının
uzaklaştırılmasını istiyorum.Barış Manço sitesine bu tiplerin yazma
hakkı yok,olmamalı...

Kullanıcı avatarı
fenasi
Yeni Üye
Yeni Üye

Re: tanıyalım sahtekarları

Mesajgönderen fenasi » Sal Oca 25, 2005 03:17 am

Kerim,

Sen insan gibi konuşmayı bilmez misin? Mağarada mı büyüdün?

Fenasi

kerim yazdı:merhaba
iki gün uzak kaldık baykoca destanı meydanı boşbuldu havasını atıyor önce bir tanıyalım demiştim baykoca destanı adlı sahte kahraman kim
yada ben tanıtayım
7 kocalı hürmüz :arrow: web camlı msn üzerinden hergün sistematik yazışan :arrow: yaşayan onu ayartıp ondan aşıdığı döküman adlı :arrow: konser kayıtlarının kopya cdlerini 200 euroya satan :arrow: dır
kendisi yüreği varsa sahte kimliğin ve altında :arrow: gibi salkanıp durmasın
kerim

Misafir

Mesajgönderen Misafir » Cum Oca 28, 2005 23:21 pm

konuşmayı öğrendiğim zaman tüm ülkeye kendimi dinleteceğim buda benim sözüm
lakin musade etde bir kac gün şan dersi alayımda sesim iyi cıksın malum yalaka cok