gevur sanmışlar

Tüm BarışSeverler'in kişisel tartışmalara girmeden, kurallara uymak kaydı ile yalnızca Barış Abi'miz hakkında görüşlerini ortaya koyabileceği ve değerlendirmelerini yapabileceği forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

Kullanıcı avatarı
sameth
Profesyonel
Profesyonel
İletişim:

gevur sanmışlar

Mesajgönderen sameth » Prş Ağu 31, 2006 14:21 pm

roportaj
Gavursun mavursun ama...

70’de, yanımda yabancı bir grup vardı, İngiliz, Amerikalı, Tunuslu ve Belçikalı müzisyenlerden oluşan... Onlarla gerçek bir Anadolu turnesi yaptık. Malatya’daydık, grupla ortak dil olarak Fransızca ve İngilizce konuşuyoruz aramızda. İndik minibüsten şehre, aletleri yerleştireceğiz. Birkaç delikanlı çevirdi etrafımızı: “Aboo cano manco gongo...” gibilerinden bir takım sesler çıkarmaya başladılar. Benim Manço’ya biraz “cango, ringo, camango” karıştırmışlar... O zamanın kovboy filmleri var, İtalyan westernleri, onlarla karıştırdılar herhalde. Ben “ne diyorsun kardeşim?”dedim. “Ana Türkçe konuştu, aboo!” dediler. “Aferin gavura ne güzel Türkçe şarkı söylüyor” diye konserde bağrıldığını hatırlarım ben. Uzak bazı kasabalarda ben bayağı zorlandım kendimi kabul ettirene kadar. “Ben Türküm, işte aynı kültürden geliyoruz” falan... “Yok abo sen Türkçeyi iyi öğrenmişsin, aferin, gavursun mavursun ama, seni sevdik gayri...”
:geberdim: :geberdim:

Kullanıcı avatarı
Zafer Uyanık
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen Zafer Uyanık » Prş Ağu 31, 2006 15:10 pm

Şaşırmamak lazım! 2006 Türkiyesinde bile uzun saç bazı yerlerde tepki alıyor! :(
YAŞAM DENEN UYKUDAN,UYANMASINI BİLEN YAR OLA!!!

Kullanıcı avatarı
sameth
Profesyonel
Profesyonel
İletişim:

Mesajgönderen sameth » Prş Ağu 31, 2006 16:05 pm

Zafer Uyanık yazdı:Şaşırmamak lazım! 2006 Türkiyesinde bile uzun saç bazı yerlerde tepki alıyor! :(
haklısın ama o na saç şimdiki gençlerinkinden daha beyefendi şeklinde yakışıyo :alkis:

Kullanıcı avatarı
blunish
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye
İletişim:

Re: gevur sanmışlar

Mesajgönderen blunish » Cmt Eyl 02, 2006 03:31 am

sameth yazdı:roportaj
Gavursun mavursun ama...

70’de, yanımda yabancı bir grup vardı, İngiliz, Amerikalı, Tunuslu ve Belçikalı müzisyenlerden oluşan... Onlarla gerçek bir Anadolu turnesi yaptık. Malatya’daydık, grupla ortak dil olarak Fransızca ve İngilizce konuşuyoruz aramızda. İndik minibüsten şehre, aletleri yerleştireceğiz. Birkaç delikanlı çevirdi etrafımızı: “Aboo cano manco gongo...” gibilerinden bir takım sesler çıkarmaya başladılar. Benim Manço’ya biraz “cango, ringo, camango” karıştırmışlar... O zamanın kovboy filmleri var, İtalyan westernleri, onlarla karıştırdılar herhalde. Ben “ne diyorsun kardeşim?”dedim. “Ana Türkçe konuştu, aboo!” dediler. “Aferin gavura ne güzel Türkçe şarkı söylüyor” diye konserde bağrıldığını hatırlarım ben. Uzak bazı kasabalarda ben bayağı zorlandım kendimi kabul ettirene kadar. “Ben Türküm, işte aynı kültürden geliyoruz” falan... “Yok abo sen Türkçeyi iyi öğrenmişsin, aferin, gavursun mavursun ama, seni sevdik gayri...”
sağol paylaşım için gerçekten çok komikmiş.. :geberdim: :geberdim: kim bilir barış abi hem gülmüş hemde nasıl sinirlenmiştir! :hayallah:
bir insan ancak adı unutulduğunda ÖLÜR!
http://www.youtube.com/watch?v=ZFHfgDA7 ... e=related&

Kullanıcı avatarı
samanci
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen samanci » Cmt Eyl 02, 2006 04:47 am

Zafer Uyanık yazdı:Şaşırmamak lazım! 2006 Türkiyesinde bile uzun saç bazı yerlerde tepki alıyor! :(

2006 türkiyesinde zafer kardeşim uzun saça tepki olmasının nedeni sanırım daha önceki yıllarda uzun saç bırakanların camiaya zarar veren kişilerden oluşmasıından dolayı (serseri grubu)şimi niyet farklı ama zaman gerek
barış abimiz bile halka kendisini kaç senede kabul ettirmiş !

Kullanıcı avatarı
Asım
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen Asım » Cmt Eyl 02, 2006 12:04 pm

sameth,samanci +1

ben (o uzunlukta) uzun saçı Barış abi dışında kimseye yakıştıramıyorum nedense...
birde bakarsanız uzun saçlı bazılarına hareketleri,davranışları
bizden değil geneli
daha çok metal özentisi var
hoş gerçi müzik olarak olabilir ama karakterlerinede işlemiş bazılarının
ama istisnalar kaideyi bozmaz diyerek herkesi zan altında bırakmayalım
ister uzun saçlı olun ister kısa davranışlarınızla,efendiliğinizle bir mecliste
kısa zaman sonra layık olduğunuz gibi karşılık görüyorsunuz....

Kullanıcı avatarı
memet59
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Re: gevur sanmışlar

Mesajgönderen memet59 » Cmt Eyl 02, 2006 15:12 pm

sameth yazdı:roportaj
Gavursun mavursun ama...

gerçektende çok komik olay olmuş...yazı için teşekkürler...:)

Kullanıcı avatarı
efemanco
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen efemanco » Cmt Eyl 02, 2006 17:25 pm

:geberdim: :geberdim: :geberdim: :geberdim:
BİR GÜN GELECEK DÖNENCE BİLİYORUM...

Kullanıcı avatarı
sameth
Profesyonel
Profesyonel
İletişim:

Mesajgönderen sameth » Pzt Eyl 04, 2006 14:29 pm

arkadaşlar iananın uzun saç bırakıp kendini şekilden şekile sokan gençlere kızıyorum oyle saç bırakıyorsanız diyorum bıyığında alası sizde olmalı diyorum

Kullanıcı avatarı
sameth
Profesyonel
Profesyonel
İletişim:

Mesajgönderen sameth » Cum Eyl 15, 2006 13:46 pm

efemanco yazdı::geberdim: :geberdim: :geberdim: :geberdim:
:geberdim: :geberdim: :geberdim: :geberdim: :geberdim:
artık yokum sağlıcakla kalın

Kullanıcı avatarı
turkerr
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen turkerr » Pzr Eki 08, 2006 02:18 am

benimde saclarım uzundu ve cok zorluk cektim insanlar nedense kabul etmek istemiyolar
KAYGISIZDA OLSA TÜRKER DERTLİDİR

aksungur80
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen aksungur80 » Pzr Eki 08, 2006 11:02 am

barış abimiz kendi imajını yaratmıştı uzun saçları ve bıyklarıyla. Günümüz uzun saçlılarının çoğu diyelim başkalarına özenti duydukları için saçlarını uzatıyorlar. kendilerini değil başkalarını ifade ediyorlar. :( NOT:Uzun saçlı arkadaşlar darılmasınlar genelleme yapmıyorum. Sonuçta ben insanların nasıl göründüklerine değil ruhlarındaki iyiliğe bakıyorum... :hayallah:

Kullanıcı avatarı
***barisfan_tarik***
Gelişen Üye
Gelişen Üye
İletişim:

Mesajgönderen ***barisfan_tarik*** » Cmt Kas 04, 2006 21:53 pm

sameth yazdı:
haklısın ama o na saç şimdiki gençlerinkinden daha beyefendi şeklinde yakışıyo :alkis:

hepinize katılıyorum. :)
Gün çoktan döndü buralarda ve ben simsiyah bir gecenin koynunda yapayalnız bekliyorum...
duyuyorum, görüyorum...
bir gün gelecek dönence biliyorum...

Kullanıcı avatarı
alp1985alp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen alp1985alp » Sal Eki 16, 2007 00:47 am

uzun saçla küpeyle kolyeyle kolçakla yada diğer takılarla takıntısı olanların racon edebiyatı yapanların ezik hayatta başarısız olan para-makam meraklısı tipler olduğu aşikardır..

bu tipleri ciddiye alıp üzülmeninde manası yoktur sonuçta 21.yy Türkiyesinde hala bu tip ilkel yaratıklar varsa bu eğitimsizlik ve cahillik onlarındır bizlerin değil