Çocuklar Ölmesin< ve >Barış Manço Ve Keremcem

Tüm BarışSeverler'in kişisel tartışmalara girmeden, kurallara uymak kaydı ile yalnızca Barış Abi'miz hakkında görüşlerini ortaya koyabileceği ve değerlendirmelerini yapabileceği forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

lony man
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen lony man » Çrş Ara 06, 2006 15:19 pm

son yazdiklarina tum kalbimle iliklerime kadar ruhumun derinliklerine kadar katiliyorum kardes... :gozyasi:
''SANA UZANAN BU ELLERI GORMEK ISTEMESEN DE BIRGUN BU ELLER USTUNDE BU DUNYADAN GOCMEK VAR YA...''

Kullanıcı avatarı
EDDA_esra
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen EDDA_esra » Çrş Ara 06, 2006 17:03 pm

ARKADAŞLARIM HAKLIDIR BANA GÖRE MENSUP ARKADAŞIM, KIYASLANAMAZ BANA GÖRE AMA BU SENİN ŞAHSİ DÜŞÜNCENDİR SAYGI DUYARIM HER ZAMAN..DÜŞÜNCELERİNİ DİLE GETİRCEKSİN Kİ BİZ BARIŞ HAYRANLARI DA YORUMLARIMIZI DİLE GETİRELİM..MUTLU VE BARIŞLA KALIN...AMA BEN DE YORUMDA BULUNAYIM: BARIŞ ABİMİN YOK Kİ DÜNYADA BİR EŞİ...KIYASLANMAAZZ :alkis:
BİZ NASIL UNUTURUZ SENİ " CAN BEDENDEN ÇIKMAYINCA"

Kullanıcı avatarı
baris_onsel
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen baris_onsel » Prş Ara 07, 2006 00:29 am

ogulcan yazdı:
bm777dd yazdı:ellerine sağlık kardesimm...senin ki kıyaslamak deil...yazını da çok güzel yazmışsınn...tekrar ellerine sağlıkk....
bence de

evet.güzel yazmışsınız.tebrikler :)

mensup
Gelişen Üye
Gelişen Üye

selam

Mesajgönderen mensup » Çrş Ara 20, 2006 19:49 pm

EDDA_esra yazdı:ARKADAŞLARIM HAKLIDIR BANA GÖRE MENSUP ARKADAŞIM, KIYASLANAMAZ BANA GÖRE AMA BU SENİN ŞAHSİ DÜŞÜNCENDİR SAYGI DUYARIM HER ZAMAN..DÜŞÜNCELERİNİ DİLE GETİRCEKSİN Kİ BİZ BARIŞ HAYRANLARI DA YORUMLARIMIZI DİLE GETİRELİM..MUTLU VE BARIŞLA KALIN...AMA BEN DE YORUMDA BULUNAYIM: BARIŞ ABİMİN YOK Kİ DÜNYADA BİR EŞİ...KIYASLANMAAZZ :alkis:

anlatamadığım bir konu var ki:kıyaslama...ya ben kıyaslama yapmıyorum..kimseyi kimseyi kimsenin yerine yakıştırmıyorum..lütfen dikkatlice okuyunuz...özür dilerim...demek ki eksik kalmışım aktarımda özür dilerim...zaman..sadece zaman...

Kullanıcı avatarı
EDDA_esra
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen EDDA_esra » Prş Ara 21, 2006 14:14 pm

tamam arkadaşım ben zaten her türlü düşünceye abartıya kaçılmadığı sürece saygılı olduğumu belirttim.belki doğrudur, kıyaslamamış olabilirsin ama, belki bu konuyu sesli olarak anlatsak yanlış anlaşılmaz ama yazı olduğu zaman çok çeşitli düşünceler doğurabiliyor.. :!:YAZILI ANLAŞMAYLA SÖZLÜ ANLAŞMANIN FARKI İŞTE... ;)
BİZ NASIL UNUTURUZ SENİ " CAN BEDENDEN ÇIKMAYINCA"

Kullanıcı avatarı
elanur
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen elanur » Prş Ara 21, 2006 15:50 pm

mensup arkadaşım ilk okuduğumda bende kıyaslama yapıosn sanmıştım hatta yazmıştım da..herkeste öle sanıo herade..ama kıyaslama yapmadığını anladm ;) :) [b]BARIŞLA KALIN[/b]

mensup
Gelişen Üye
Gelişen Üye

mensup'un göz yaşları

Mesajgönderen mensup » Pzt Oca 01, 2007 18:27 pm

Resim

Barış Abim,bugünden doğum günün kutlu olsun… İyi Ki gönderildin..

02.01.1943…….
Resim
Ölümsüz İnsanlar öldükleri gün değil,doğdukları gün yadedilir...
Seni Umutmadım,unutamam.Seni Seviyorum.

ogulcan

Mesajgönderen ogulcan » Pzt Oca 01, 2007 21:57 pm

:alkis: :alkis: :alkis:

mensup
Gelişen Üye
Gelişen Üye

doğum günü

Mesajgönderen mensup » Sal Oca 02, 2007 14:02 pm

Resim
Ellerimle büyüttügüm,
Solar iken dirilttigim,
Çiçegimi kopardin sen,
Ellere verdin.
Dağlar dağlar...
Kurban olam, yol ver geçem.
Sevdiğimi son bir olsun yakından görem
Dağlar dağlar...
Sevdigimi son bir olsun yakından görem
Resim
Kuşlar ötmez, güller soldu.
Yüce dağlar duman oldu.
Belli ki gittiğin yerden,
Kara haber var.
Dağlar dağlar...
Sevdiğimi son bir olsun yakindan görem
Daglar daglar...
Sevdiğimi son bir olsun yakından görem
Resim
Unutma ki dünya fani..veren Allah alır canı
Ben nasıl unuturum seni can bedenden çıkmayınca…
Abim seni çok özledim…
Ölümsüz insanlar doğdukları gün yad edilir…
02.01.1943…Doğum Günün Kutlu Olsun…
Abimm...Abimmmmm

Kullanıcı avatarı
süper üye
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen süper üye » Çrş Oca 03, 2007 12:18 pm

barış manço ile keremcemin yakından uzaktan alakası var mı bilmem ama şunu bilirim..keremcem uğraşsa da intiharda etse sadece 1 tane barış manço vardır,ve öyle kalacaktır.
kabul,keremceminde fanları bayağı var ama barış kadar değil. :D

mensup
Gelişen Üye
Gelişen Üye

Barış Manço'nun Anısına.'31.01'

Mesajgönderen mensup » Çrş Oca 31, 2007 18:28 pm

Hatırlarım bugün gibi. Sessiz geçen o geceyi…
Resim
Ben unutmadım hiç o geceyi,sabahında ağladım çok.Sensiz geçen günlerde sesini dinlerken sensiz garip hissettim çok oldu kendimi... ‘Unutma ki dünya fani..Veren Allah alır Canı.ben nasıl unuturum seni.Can bedenden çıkmayınca’ ne zaman bu parçanı dinlesem daha da buruklaşıyor içim.Biz seni unutmayız Barış Abi.. Her 02.01 günü mutlu oluyorum sen cennetten geldiği için ve her ne kadar üzülsem de senin adına seviniyorum 31.01 akşamı cennete ,evine geri döndüğün için.Dilerim ki cennetteki bahçen kocaman olur,en büyüklerinden ,dilerim ki Mevla’m dualarımızı Senin bahçende çiçek olup yansıtır sana.Sende koklarsın ,bizim özlemimizi.Pembe güller de açsın anla sana olan sevgimizi.Biz seni unutmadık Barış Abi…Dilerim mutlu olursun..Dilerim bu yazıya gözü değenler okur da bir dua eder ,eder de daha çok çiçek açar bahçende..Seni özledim Barış Abi..Çok Özledim...(Mensup)
Resim

Kullanıcı avatarı
harlemci
İHRAÇ EDİLMİŞTİR

Mesajgönderen harlemci » Çrş Nis 25, 2007 12:50 pm

Keremcem > Sivilcem

:P :geberdim: :amanin:

Kullanıcı avatarı
jonturk_emre
İHRAÇ EDİLMİŞTİR

Mesajgönderen jonturk_emre » Sal May 01, 2007 16:12 pm

keremcem sadece yakışıklılığı ile ön plana çıkmaya calışan biri.yazıyıda okudum ama ne alak şimdi barış mançonun veliahtı gibi falan filan.barış abi tektir

mensup
Gelişen Üye
Gelişen Üye

Mesajgönderen mensup » Çrş Haz 27, 2007 14:01 pm

jonturk_emre yazdı:keremcem sadece yakışıklılığı ile ön plana çıkmaya calışan biri.yazıyıda okudum ama ne alak şimdi barış mançonun veliahtı gibi falan filan.barış abi tektir

her zaman dedim bir defa daha diyorum ki..kimsenin kimesenin yerine konduğu yok..velihattan ziyade içeriğe bakmanızı temenni ederim.ispat çalışması içinde bulunmayacağım...belki zaman en güzel cevabı kendisi sunacaktır.ben sadece hikayeyeyi anlattım..şüphe ile yaklaşmanıza saygı duyuyorum sevginizin gereği,bunun yalanıda olmaz bu da inancımın gereği ..bu yalan ise hangi affediş temizler bu günahı yalansa ,mahşerde hesap vereceğim bir Rabbim olur,bir de çok sevdiğim Barış Abim.Gitmesi gerekenleri de gönderdim ispatı ile..Barış Abim için anlattım.İnanmamak en doğal hakkınız,saygı duyarım ama lütfen eliştirilerinizin uslubunu iyi ayarlayın...Belki hikaye de geçen bugun dediğiniz gibi ama yarın ne olcağını kim bilebilir ki.Ben Barış abime inanıyorum.Bunlar bir deli saçması ya da hezeyanları da sayılabilir belki..Özgür düşünce...Sevgi ve saygılarımla

ogulcan

Mesajgönderen ogulcan » Çrş Haz 27, 2007 22:47 pm

mensup sen bu siteye keremcem için mi giriyorsun baksana mesajların yarısı bu konuda

mensup
Gelişen Üye
Gelişen Üye

Mesajgönderen mensup » Prş Haz 28, 2007 00:38 am

ogulcan yazdı:mensup sen bu siteye keremcem için mi giriyorsun baksana mesajların yarısı bu konuda

evet ve hatta keremcem paraa veriyor ben bu siteye gireyim diye tövbe tövbe..ya ne alakası var desem yeni bir polemik çıkacak istediğim en son sey bu.en iyisi susmak..canınız sağ olsun...

Kullanıcı avatarı
34BM777
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye
İletişim:

Mesajgönderen 34BM777 » Prş Haz 28, 2007 01:43 am

mensup yazdı:
ogulcan yazdı:mensup sen bu siteye keremcem için mi giriyorsun baksana mesajların yarısı bu konuda

evet ve hatta keremcem paraa veriyor ben bu siteye gireyim diye tövbe tövbe..ya ne alakası var desem yeni bir polemik çıkacak istediğim en son sey bu.en iyisi susmak..canınız sağ olsun...
:saskin: :saskin: :?:

Kullanıcı avatarı
vesile_87
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen vesile_87 » Prş Haz 28, 2007 20:08 pm

Yaklaşık 1 senedir zaman diyorsun ama bu 1 sene içinde farkeden bir şey yok. Keremcem aynı Keremcem. Bana göre Barış Manço ve Keremcem ile ilgili yazdıkların saçma ve anlamsız.
Dünyadan bir YILDIZ geçti: BARIŞ MANÇO

mensup
Gelişen Üye
Gelişen Üye

Barış Abimizi Ziyaret Ettik

Mesajgönderen mensup » Prş Tem 26, 2007 17:10 pm

Mehmet Akif Alakurt Fan Sitesi Olarak Mehmet Akif'in 23 Temmuz daki doğum gününde bir araya geldik.Barış Abimizi de ziyaret edebilmek için bu anlamlı günde Kanlıca Mihribad Korusunda Bir araya geldik ve www.simurganka.com ailesi olarak Abimizi ziyaret ettik
Resim
Resim
Resim
Resim

mensup
Gelişen Üye
Gelişen Üye

Mesajgönderen mensup » Prş Tem 26, 2007 17:17 pm

ve arkadaşlarımızdan dasleben'in duyguları..simurganka.com dn alıntıdır..
Merhaba Barış Abi,
23.07.2007 gününün güzelliğinin içinde senin de olman o kadar anlatılmazdı ki...
Huzur içinde uyuduğunu düşündüğüm o mekanda, boğaza bakan o güzelim cennet köşesinde seni ziyaret edebilme şansını da yakalamış olmak...inan gözlerim doluyor abicim...
Biz seninle büyüdük abicim,o şanslı nesilden biriyim,keşke şimdiki nesil de seninle büyüyebilseydi,bana göre senin vefatından sonra doğan neslin bir yanı eksik
O gün organizasyonda senin parçaların çaldı,mehmet akif pastayı keserken gülpembe çalıyordu,o anı unutamam heralde...İki gönül insanı biri sesiyle biri de varlığı ile o an oradaydı ve buluşmuşlardı...Allah izin verdikçe hatırlama yetimi kaybetmedikçe o anları unutamayacağım.
Mekanın cennet olsun abicim,dualarımız seninle...
Yazımı yine senin sözlerinle sonlandırmak istiyorum abicim,
En derin saygı ve sevgilerimle...

mensup
Gelişen Üye
Gelişen Üye

Mesajgönderen mensup » Çrş Ağu 08, 2007 14:34 pm

http://www.youtube.com/watch?v=0z4uLahGSAY
Bu klip,www.simurganka.com da ki arkdaşlarımın hazırlamış olduğu kliptir. İlk etapta benden habersizce hazırlamışlar, düzeltmeler sonradan yapılmıştır.Sizlerden hiç bir şey saklamadım ve saklamayacağım kim neye inanmak isterse ona inanır.Bilinmesi gereken bu yalansa bu yalanı cehennem ateşi bile temizler bunu bir düşünün ,bunun şakası olmaz,götüreceği getireceğinden kat be kat fazladır.Bu dünyada kazandırmış ya öbür dünyada kaybettireceği..hikayenin kahramanlarının bu yaşanılanla hiç alakası yoktur.sevgi ve sayılarımla.ben yarını bekliyorum bugünden ötesini...

http://www.youtube.com/watch?v=0z4uLahGSAY

Kullanıcı avatarı
kulahmet
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kulahmet » Çrş Ağu 08, 2007 19:50 pm

ben konuyu anlamadım desem kızar mısınız?

Kullanıcı avatarı
fairground
Forum Duayeni
Forum Duayeni

Mesajgönderen fairground » Çrş Ağu 08, 2007 20:00 pm

klibi de izledim, ama ben de anlamadım.
Tanrı Türkiye'yi, yönetenlerinden korusun!

Kullanıcı avatarı
senem-m
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen senem-m » Çrş Ağu 15, 2007 14:39 pm

merhaba barış sever arkadaşlar,,,selamlar,,,
ben bu sevgi evine henüz biz hafta kadar önce üye oldum,,tabiki nedensiz değildi üyeliğim,,bende bir barışseverim,fakat onun sitesinde üyelik fikri bende henüz yeni oluştu,,onun hatırasını yaşatmak bana yetti bugüne kadar,,gerçi mazeretim elle tutulur cinsten değil ama,burdayım işte...
benim gelişimin aslında bir nedeni var,bende bundan sonra burdayım ama,,bu güne kadar sadece içimde yaşadığım,çocukluğumun hatırası,,piyano çalan mine ablasıyla,kocaman yüzükleriyle çocukluk dünyamıza giren barış manço sevgisiyle vardım,,ama artık bir başka sevgim daha var,,mensup....
o benim daha yüzünü bile dörmediğim,,sesini bile duymadığım,bana kilometrelerce uzakta yaşayan bir insan ama gönlündeki barış manço sevgisi beni o kadar mutlu ettiki,,ben mensupla simurganka'dan tanışıyorum,,kendisi orda admin,sıkı bir barışsever olduğunu ordada kaleme dökmüş birisi,,mehmet akif alakurtun sevgi evinde bile,barış manço için başlı başına gülpembenin hikayesi topiği açmış birisi,,bunları nedenmi söylüyorum,,
içimden geldiği için,,bunları yazmayı boynumun borcu olarak gördüğüm için,,ben kendisini bedenen tanımasamda ruhen tanıyorum,,ve de yüreğini biliyorum,,aslında yaşadıklarını,gördüklerini anlatmaya,,ifade etmeye çelışmış, ben tesadüfen gördüm bu topiği,üzüldm,,başarılı olamamış,,çok uzun zamandır buraya yazmış,,ben kendisini bu yılın başından beri tanıyorum ama,bana burdaki paylaşımlarından sözetmemişti,,geçenlerde barış manço ile ilgili araştırma yaparken siteyi gördüm,,siteyi görünce de dolaştım,,bu topiği görünce de kendisine bahsettim,,neden bana daha önce söylemediğini sordum,,,birşey söylemedi,sadece şunu dedi,,senem,,anlaşılamamak ne kadar incitici değilmi....ben buna çok üzüldüm ona inanan birisi olarak,,ve de üye olmayı uygun gördüm,
söyleyeceklerim var,
mensubun üstte eklediği,barış abinin mezarının başındaki siyah kıyafetli kişi benim,,yanımdaki de diğer bir mehmet akif ve barış manço severdir...mensup,mehmet akifin 28.yaş günündeki doğum günü kutlaması için kanlıca mihrabad korusunu tercih etti,,çünki barış mançonun kabrine yakındı,istanbulun çeşitli yerlerinden üyeler gelecekti ve de yolu bize aslında tersti,daha kolay bulunur bir yerde seçilebilirdi ama mensup kanlıcayı tercih etti,,iyikide etmiş,,,bizde onun sayesinde o anlamlı günün sonunda,mehmet akifi yolcu ettikten sonra,abimizin kabrine gitme fırsatı bulmuş olduk,,
evet mensup,,elbet bu yazımı okuyacaksın,,benden bir kucak dolusu pembe karanfil istedin,,alamadım o gün,,organizasyonun telaşına yenildi karanfilleri alma imkanım,,çiçekçi pembe karanfili olmadığını söyledi bize,,yakında yer yoktu başka,,bulamadık,,alamadık kısaca,,ama sana söz veriyorum,ilk fırsatta senin için gideceğim herçşeyden önce,,karanfil değilde,,kökleriyle pembe bir gül dikeceğim baş ucuna,,bir kez daha selamını götüreceğim mensup,,o gün selamını götürdüğümde o kadar huzurluydumki,bilemezsin,,duyduğunu biliyorum,,barış abi seni zaten biliyor,toprağına eğildim,bir avuç alıp,tekrar yerine bıraktım,,adını soyadını söyledim,,kendisi gelemedi ama inan benden daha çok burda dedim,,sen mezarlığın kapısına kadar telefonda benimleydin mensup,sen kapattıktan sonra kapıdan geçtim,,mensup,,inan bende istedim,,ayakkabılarımı çıkartıp,,toprağı hissederek yürümek senin gibi,ama vazgeçtim,,ben senin gibi o soğuk kış günü yürümeyecektim yalınayak,,yaptığım marifet olmayacaktı,,dulalarımızı ettik ve de ordan ayrıldık,,barış abiye tekrar geleceğim için söz verdim,kim bilir,,belki bir dün seninle gideriz,,belki bir gün o pembe gülü beraber ekeriz barış abinin kabrine,,,allah büyüktür...
mensup,,
mezarlıktaki bekçi yeniydi,,seni ona sormak istedim,sen barış abinin mezarı başında ağlarken,ayakkabılarını giyinmen için uyarıda bulunan bekçiden,seni birkez daha dinlemek istedim ama yoktu o şansım,,ama olsun,ben görmesemde,duymadsamda,,yazdıklarından biliyorum,,ötesine gerek varmı,,bu körü körüne bir inanış değil sadece mensup,ben seni tanıyorum,,kişiliğini ve özünü,nasıl bir insan olduğunu,,o sebeplede sonuna kadar arkandayım.....bana bir gün bir kelime dedin hatırlıyor musun,,senin içinde yanan bir ağaçsa,,benimkisi orman diye,,gilerimki bu ormanın yangını bir gün söner,,dilerim barış abinin gülpembesi o yangına su olur..dilerim benim gibi,,bizim gibi anlar,,bilir ve görür...
clıp çok güzeldi,,sult@an a emeği için teşekkür etmiştim zaten ama gerçekten güzel olmuş,,ben bu clıbı ilk senin için düşünmüştüm ve de sult@ndan rica etmiştim ama sana clıbi izlettiğimizde,eklediklerin ve de yaptığın düzenlemelerle aldığı son şekillle gerçekten de anlatmak istediğini anlatmışsın,,,ben pakistan depremi ile ilgili bölümü eklememiştim ama sen eklemişsin,iyikide yapmışsın,,
umarım bir gün senden isteneni,sana söyleneni,senle gönül bağı kuranın gönlüne su serpersin,,bekçiye sordum mensup,,barış abinin gülpembesinin mezarlığa gelip gelmediğini,tanımaz diye resim göstereyim dedim ama ben 2 yıldır burdayım,,kendisini biliyorum,gelse bilirim,ben bilmezsem bilenden duyarım dedi,,gelmemiş mensup ama gelecek,,görecek,,biliyorumki,bir gün barış abi gülpembesinin gelişiyle huzur bulacak,,,
sende huzur duyacaksın,,huzursuzzun biliyorum,,ama sana gönül kapısı açanın yolundan gitmeye,onun gülpembesine ulaşmasına yardımcı olmaya devam et,,bırakma,sen zaten bırakmazsın ama,bırakma,yılma,,üzülme,,eminimki bir gün seni anlayanlar sadece bizler değil,birçok kişi olacaktır,,bu değil,,dileğim gülpembenin anlamasıdır,,
dualarım seninle,herzaman yanındayım....

Kullanıcı avatarı
barışhayranı
Moderator
Moderator

Mesajgönderen barışhayranı » Prş Ağu 16, 2007 02:56 am

şiir topiği gibi oldu burası bende konunun nereye gittiğini anlamadım valla
[center]Sadece BARIŞ Olsun...[/center]
LÜTFEN SİZDE BİR MAİL YOLLAYIN!
BU İŞİ BAŞARABİLİRİZ:
viewtopic.php?t=1246