Çocuklar Ölmesin< ve >Barış Manço Ve Keremcem

Tüm BarışSeverler'in kişisel tartışmalara girmeden, kurallara uymak kaydı ile yalnızca Barış Abi'miz hakkında görüşlerini ortaya koyabileceği ve değerlendirmelerini yapabileceği forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

mensup
Gelişen Üye
Gelişen Üye

Çocuklar Ölmesin< ve >Barış Manço Ve Keremcem

Mesajgönderen mensup » Prş Tem 13, 2006 21:05 pm

Bu Gerçek Bir Hikayedir…….

Acının , kalbi cenderesine aldığı anlarda ellerimin artık kalbime esir oluşunun ,ellerimi kalbimin titreyişine bırakışımın,getireceği ya da götüreceği sevginin ikileminde tereddütler yumağı bir oluşum… Gülün dikeninin kalbe saplandığı durumlar….Beklentisiz,kasıtsız ,kötülükten arındırılan duygular!...Nefes almanın dayanılmazlığının yaşandığı ,sessizliğin çığlığı,bir yürek yangını….

Artık ses verme,konuşma zamanı:

Sevginin açamayacağı kapı yoktur….İnanırsanız çok doğru bir söz;dikkat etmeniz çekinmeniz gereken ise gereken sevginin ,zehre dönüşmesidir…Sevgi ; içindeki bardağı taşırmamalı…

Korkular ,dağını içinizde büyüttüğünüz ölçüde heybetlidir!

Resim

Hikaye başlıyor….ÇOCUKLAR ÖLMESİN….

Bir sevgi dokunur kalbe nedensiz! Ben geldim kapını açar mısın der!Açılır sevgiye kapılar…Kalbin kirlenmemiş beyazlıklarına bırakılır …Sevgi ben sana sebepsiz gelmedim dercesine yağmurunu akıtır sevgi tarlasına,kalp atışları sevgiye cevap verir…
Resim

Bir rüyanın ardından sevginin gelişinin nedenini anlar; dünya ve cennet arası köprü kurulmak üzeredir…Adres yanlış olsa da,günahkarın teki olsa da kalbi kara sorgulamaz yaşadıklarını sadece kendini teslim eder….

Bir sevgili gelmiştir uzaklardan,selam vermiştir selam getirmiştir… Sevgilinin adı ise :BARIŞ MANÇO….

Beyaz bir yelkenlide güneşten parlak bakışları ile bakar ,yanında altın sarısı iki çocuk, aynı masanın etrafında ,hasretin gözyaşları akar ,zamanın durmasının isteneceği anlardan biri…Rüya biter beden hiç olmadığı kadar hafiftir…Gözyaşları akmaya başlar,özlemin getirisi olarak….

Elinde olmadan duygularını paylaşır rüyanın sahibi…Süreç kendiliğinden işlemektedir...

Aradan altı gün geçer,altıncı gecenin sabahına doğru tekrar rüyaya gelir yüzüklerin gerçek efendisi,uzun saçları ve de parmağında yüzükleri ile..Şarkı söylenir birlikte; Halil İbrahim sofrası…Kalbi kara sesini tanıyamaz şarkı söyler birlikte sesini tanıyamaz…Anlar ki kendinden değildir yaşadıkları ve konuştukları..Kalbine rakamlar serpilir….

Geri dönüşler şeklinde aklına gelir gördükleri,zamanı gelince anımsamalar başlar…Her defasında ne gördü ise ne yaşadı ise iletmesi gerekene iletir fax ile mail ile…Kalp hiç yaşamadığı duyguların esirindedir….

Rakamlar kendini göstermeye başlar ;6,21,78,40,31,28

Bir gün sabah gömleğinin cebinden kimliği düşer yere ,uzanırken içindeki ses kimliğe bak der..Kimliğinde gördüğü ise 02.01.1974 doğum tarihidir.Ve kalbe dokunuşu andıran hissiyat ile fark eder ki ;doğum günleri kimliklerinde aynı gözükmektedir Barış MANÇO ile…02.01.1943

Ve fark ettiği ise kendisinden 31 yıl önce doğanın 31 yıl sonra rüyasına girdiğidir..Ayrılışının 6 yılında ..Yüreğine kulak vermeye devam eder kalbi kara…Kimliğin ön tarafında ismin yazılı olduğu harfleri bakar ve BARIŞ MANÇO nun ve kendisinden sonra geleni belirttiği Sevginin Çocuğu nun da ismini birlikte görür,isimler kendini belli eder,isimleri oluşturan harflerin toplamı 31 dir…

Rüyaya gelen ,söz söyleyen ispatı ile gelmiştir….

Bu hikaye bir yazı ile başlar ;Meleğin Dokunuşu Barış MANÇO Dinlerken tarih 15.09.2005 tir.İlk rüya 21.09.2005 ikinci rüya 27.09.2005 tir. 6 gün ara ile görülür rüyalar.

Ve kalbe dokunuşlar devam eder;beliren ifadeler anlar ki kendinden değildir kalbi karanın….

Melek olşunun,aramızdan ayrılışının 6.Yılında Kendisinden 31 yıl Sonra Doğan bir kalbi karanın 31 yıl sonra Rüyalarına girer...31 Ocak Gecesi aramızdan ayrılan Melek....

R*a*b*b*i*m*(6);S*e*v*g*i*n* E*n* G*ü*z*e*l* H*e*d*i*y*e* ,A*n*l*a*y*a*b*i*l*e*n*e*(31)

R*a*b*b*i*m* (6) :S*e*v*g*i*n* E*n* B*ü*y*ü*k* H*a*z*i*n*e* ,K*o*r*u*y*a*b*i*l*e*n*e*(31)

Resim

*Yıldızları sayınız

Eller üzerinde gönderilen eller üzerinde karşılanmıştır…Dünyaya kanatsız gönderilen kanatlarını takmıştır….Meleğin dokunuşu devam eder…

Söyleyecek sözü vardır;cennetin bahçesinden gelir…Söyleyecek sözü vardır…

B*u* B*i*r* B*a*r*ı*ş* M*a*n*ç*o* R*e*s*i*t*a*l*i*d*i*r* A*d*ı* K*ı*r*k*ı*n*c*ı* Y*ı*l*(40)

Yarım kalan şarkı tamamlanmaktadır.

07.10.2005 AKŞAMI olağan üstü bir durum yaşar kalbi kara,ellerine ve gözlerine hakim olamaz… Yaşadıklarını anlatır bir şiirinde.31 defa gönderir07.10 akşamı göndermesi gerekene ,çünkü nedeni vardır….

Melekler çocuklara ağlamaktadır…Barış Çocuklara ağlamaktadır.Çocukların kalbini toprağın sinesinden koparın cennetin bahçesine taşımaktadır…

08.10.2005 günü Pakistan depremini yaşar dünya..Kalbi kara meleklerin niye ağladığını anlar…On binlerce çocuk ölmüştür.Cehalet çocukların ölümüne sebep olmuştur.Aynı şiddette dünyanın başka yerinde sadece masanın üzerindeki kitapların yere düştüğü depremde binlerce çocuk ölmüştür…Melekler ağlar….

Kalbi kara yaşadıklarından çok etkilenir.İstanbul kaplar içini korku ile..İstanbul aklında ve korkularındadır..

Yaşadıklarının doğru olup olmadığını sorgular…Korkar yanlış bir şey ifade etmekten…Bir gün şehrin caddesinde yürürken ayağına biri takılır..6 yıl önce aynı şehirde okuduğu arkadaşıdır ayağına takılan….Hasretle kucaklaşır ve anlatmaya başlar yaşadıklarını..Çünkü çok doludur…

7 ve 8 rakamı yan yana gelmiştir.

T*ü*r*k*i*y*e* (7)-İ*s*t*a*n*b*u*l* ( 8 )

Kalbi karanın kalbin durmasına vardıracak kadar heyecanlandıran olay ise, 65.000 şehirde ayağına köşe başında aklında bu düşüncelerle yürürken ,doğrumu değil mi diye düşünürken ayağına takılan arkadaşının doğum tarihi ise….07.08.1978…İSTANBULDUR…

Kalbe dokunuş devam eder:

Resim

R*a*b*b*i*m*(6) :Y*e*d*i* T*e*p*e*l*i* Ş*e*h*r*i*n* Ç*o*c*u*k*l*a*r*ı*n*ı* K*o*r*u*(31)

Resim

R*a*b*b*i*m*(6) :Y*e*d*i* T*e*p*e*l*i* Ş*e*h*r*i*n* İ*n*s*a*n*l*a*r*ı*n*ı* K*o*r*u*(31)

D*ü*n*y*a*n*ı*n* B*ü*t*ü*n* Ç*o*c*u*k*l*a*r*ı*n*ı* K*o*r*u* R*A*B*B*İ*M*(34)

İstanbul için dua edilmektedir.İstanbul’un sinesinde yatan niceleri gibi Barış dua etmektedir.Cehaletin öldürmemesi için…

İ*s*t*a*n*b*u*l* v*e*f*a*l*ı* ş*e*h*i*r*,v*e*f*a* g*ö*s*t*e*r*i*l*e*c*e*k* ş*e*h*i*r*(40)

Evet İstanbul vefalı şehirdir.Vefa gösterilecek şehirdir.

Adam olacak çocuklar için gelmiştir kendinden sonra geleni ifade eder,Mançoloji’ de 40.Yıldan önce gelen şarkıda gibi gibi de belirttiği gibi….

K*ı*r*k* Y*ı*l*d*a* B*i*r* G*e*l*i*r* B*a*r*ı*ş* G*i*b*i*s*i*( 28 )

R*a*b*b*i*m*(6);S*e*v*g*i*n* E*n* G*ü*z*e*l* H*e*d*i*y*e* ,A*n*l*a*y*a*b*i*l*e*n*e*(31)

R*a*b*b*i*m* (6) :S*e*v*g*i*n* E*n* B*ü*y*ü*k* H*a*z*i*n*e* ,K*o*r*u*y*a*b*i*l*e*n*e*(31)

E*l*i*m*i* k*o*l*u*m*u* b*a*ğ*l*a*d*ı* a*l*t*ı* v*e* o*t*u*z* b*i*r*(31)

*yıldızları sayınız….

Bu yaşanılanı gönderip göndermeme konusunda çok düşündüm,saklı tutmak bencillik olurdu…VE kararı benden ötelere bıraktım….

Resim

Bu Hikayenin Özü;Baris Manço ayrilisin Altinci Yilinda rüyalarda görülür ve Keremcem den diger bir ifade ile Sevginin Çocugundan ;Kendisinden sonra Adam Olacak Çocuklari Devam ettirmesini ve sahip çikmasini diler....28.12.1977 dogana 28 yasina bastigi yil sesini duyurur.Kensisinden sonra gelene;Sevginin Çocuguna...

K*i*r*k* Y*i*l*d*a* B*i*r* G*e*l*i*r* B*a*r*i*s* G*i*b*i*s*i*( 28 )

Evet kirk yilda bir gelir Baris Gibisi ,kendisinden sonra geleni selamlar Cennetten...Keremcem ,kendisinden sonra gelen sevginin çocugudur...O Baris Manço nun Gülpembesidir...

Resim

Baris Manço; Kapilar açan,dilek dileyen ..Sevgi ile Ona elini uzatandir.

Resim

Hikaye kaldığı yerden devam edecek…... Kimlikte yer alan isimler,ve ayağına takılan arkadaşın doğum tarihi ....Mançolojide 40.Yıldan önceki şarkı Gibi gibi de saklı anahtar....Hikaye devam edecek....

Hikaye Devam ediyor....
Sevginin Çocuğu:Keremcem
Bir gün bir taşralı çocuk gelir İstanbul’a;kapı kapı dolaşır ..Kader ağlarını örmektedir…Çaldığı kapılar kapanır yüzüne bir bir….Kendini anlayacak el uzatacak bir kapı arar…Gitmesi gereken ,emanet edilen çıkmamıştır daha karşısına..O en son adresi olacaktır.Sevginin Çocuğu emin ellere teslim edilecektir.Kader ağlarını örmeye devam eder…

Resim

Aradan bir yıl geçer albüm hazırlanmış,ses verme zamanı gelmiştir.İlk şarkı ‘Nerelere gideyim’ ile başlar merhaba dercesine..Tv kanallarında nadir de olsa klip dönmektedir.Bir yunus soylu merhaba demiştir.Ama etkili olamaz çok fazla ve umulmadık bir anda bir telefon gelir..Bir dizi teklifi….Aşk Oyunu..Dizi kahramanını aramaktadır.Pek çok kişiye başrol teklif edilmesine rağmen bir şeyler eksik kalmış,ters gitmiştir Dizi Sevginin Çocuğunu beklemektedir..Sevginin anahtarı olan dizi,sevginin çocuğunu bekler….Ve dizi başlar….Tarih…29.06.2005

Farkında olunmayan ise dizinin bir meleğin _Barış Manço –nun dileği olduğudur…Melek dilek diledi açlısın kapılar sevgiye….Sevginin Çocuğunun sevgi ile kucaklaşma zamanı gelmiştir.

Ve dizi beklenenin ötesinde başarı gösterir.13 Bölümde bitmesi gereken dizi umulmadık bir başarı gösterir…

Ayrılışının 6.Yılında ses veren O kanatsız melek .7 yılına girerken kendinden sonra geleni korur.Artık kalbine elini değdirmiştir.28.12.1977 Yılında doğana hediyesini sunar.Örer ilmik ilmik….Dizi 28 Aralık 2005 te tam 6.ayını doldurur ve yeni yıla 7 ayına başlangıç yaparak girer..Tıpkı Barış Manço nun 2006 da ayrılışın 7 yılına girdiği gibi…Aşk Oyunu ,Çocukların Sevgilisi Barış Manço nun dileği idi Mevla’dan..Çocukların Sevgilisi Barış Manço nun dileği kabul edilir… Sevginin Çocuğu beklenen,özlenen sevgi ile kucaklaşır…

Ve ayrılışın ardından Onu unutmayan Kurtalan Expres yaşanılanı duyar ve dizide yer almak ister…Sevgiye cevap verir ..Üç Bölüm dizide yer alarak,Sevginin Çocuğunu ,Barışı duyduğunu ,kabul ettiğini hissettir….

Resim
28.12.1977 Doğana 28 Aralık 2005 te 28 yaşına girmiştir….Doğum günü uzaklardan kutlanır..

D*o*ğ*u*m* G*ü*n*ü*n* K*u*t*l*u* O*l*s*u*n* K*e*r*e*m*c*e*m* ( 28 )

M*e*l*e*k* D*o*k*u*n*u*ş*l*u* S*e*v*g*i*n*i*n* Ç*o*c*u*ğ*u* ( 28 )

Resim

B*a*r*ı*ş* D*o*k*u*n*u*ş*l*u* S*e*v*g*i*n*i*n* Ç*o*c*u*ğ*u* ( 28 )

K*I*R*K* Y*I*L*D*A* B*İ*R* G*E*L*İ*R* B*A*R*I*Ş* G*İ*B*İ*S*İ*( 28 )

D*o*ğ*u*m* G*ü*n*ü*n* K*u*t*l*u* O*l*s*u*n* K*e*r*e*m*c*e*m* ( 28 )
Resim
Rüyalar birbirini takip eder kalbi kara iletmesi gerekeni iletmiştir.Barışı hisseder ve de görür.Barış mutludur…Barış kendini hissettirir….

Ve verdiği sözü tutar kalbi kara,emaneti teslim ettikten sonra….İstanbul’a gider..Rüyalarına geleni,yanında hissettiğini kabrinde ziyaret etmeye gider…Günlerden Cuma günüdür…Yağmur yağar şehri İstanbul’a …Mezarlığın girişinde ayakkabılarını çıkarır…Yalın ayak yürür Barış Ağabeyinin mezarına ,yalın ayak bekler baş ucunda..Ağlar hüngür hüngür…Toprağını öper,çiçeğini öper bir gül açmıştır başucunda açan tek bir gül vardır Oda Pembe bir güldür…Dualar eder…Baş ucuna yatar..ağlamaktadır sürekli …
Mezar bekçileri gelir ayaklarının morardığını görür..Ayakkabılarını giymesini rica eder.Manzara yürek sızlatır…Kabul etmez kalbi kara bir ses beklemektedir..Gidememektedir..Akşam olur.Ezan-ı Muhammed’i okunur..Baş ucunda kılar namazını ..Tir tir titremektedir..İçindeki sesi dinler ve gider..Dayanamaz,merdivenlerin yarısında kala kalır geri döner mezar taşını toprağını öper;
-gidemiyorum ağabeyim diye ağlar,ağlar

Resim
ve ayrılır oradan tek bir isteği vardır..Barış'ın üzülmemesi,isteğinin yerine gelmesi….

Resim

DUA

Çocukların Ölmediği;Doğal afetlerde ve savaşlarda
Çocuk Sesinin Dinmediği;açlık ve hastalıkta
Çocukların yaşarken öldürülmediği:Sevgisizlik ve cehalette...
Gül Bahçesi ,Cennet Bahçesi Ülkeler Sun Rabbim....
AMİN
Resim
Mevla görelim neyler,neylerse güzel eyler....
En son mensup tarafından Cum Ara 22, 2006 00:35 am tarihinde düzenlendi, toplamda 13 kere düzenlendi.

mensup
Gelişen Üye
Gelişen Üye

Benim penceremden

Mesajgönderen mensup » Prş Tem 13, 2006 21:06 pm

Resim

Resim

Resim
En son mensup tarafından Cum Tem 14, 2006 12:50 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
emre yilmaz
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye
İletişim:

Mesajgönderen emre yilmaz » Cum Tem 14, 2006 04:44 am

Tamamını okuyamadım ama Galiba keremcem'i yeni Barış Manço olarak mı nitelendiryorsun? Keremcem ve Barış Manço ha? Diyecek söz bulamıyorum .......şimdi buraya hangi SMİLEYi koymalı

mensup
Gelişen Üye
Gelişen Üye

ilk ve son

Mesajgönderen mensup » Cum Tem 14, 2006 12:11 pm

Değerli arkadaşım tamamını okursan şayet yaşanılmış bir süreç olduğunu anlarsın! Bilesin ki kimse Barış Ağabeyimin yerini alamaz. Onun yerine kimse konulamaz,Keremcemi çok sevdiğim için de yazmadım bunu ..Barış Manço yu kimse için harcamam ben...Dikkatli okumanı tavsiye ederim.Bu ne reklam,ne benzetme,ne de yakıştırma..Lütfen !Eleştiri yapmadan önce sen ve senin gibi düşünenlere tekrar okumanızı tavsiye ederim.Bu tartışma formu da değil.Yaşadıklarımı ve duygularımı paylaştım.Bilesinki ,Bilesiniz ki Barış Ağabeyimi en az sizin kadar seviyorum ve en az sizin kadar hassasım. Açıklama yapmak zorunda da kalmak istemiyorum.Yukarıda ki yaşanılan gerçektir .Tek diyebileceğim bu...Bu benim gönül pencerem....Sevgi ve saygılarımla

Kullanıcı avatarı
emre yilmaz
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye
İletişim:

Mesajgönderen emre yilmaz » Cum Tem 14, 2006 16:12 pm

Tartıştığım falan yok kardeş bu senin gönül pencerense, senin içinden gelense diyecek bir sözüm yok. :alkis: Ama benim gönül penceremden bakarsan olaya 'Barış' bu dünyaya bir daha gelmez :hayallah:

Kullanıcı avatarı
DoRiS
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen DoRiS » Cum Tem 14, 2006 21:49 pm

bir Barış vardı o da gönlümüzde. ne olursa olsun bu tür kıyaslamalar veya eş görmeler hoşuma gitmiyor benim..

Kullanıcı avatarı
levonsio
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen levonsio » Cum Tem 14, 2006 22:40 pm

eyvallah ugrasmisin yildizlar fln o devrik cumleleri okuyana kadar canim cikti... keremcem kimdir yaa , yapmayin gozunuzu seveyim

g*u*l*p*e*m*b*e* (8)
l*e*v*o*n*s*i*o* (8)

bu bi raslanti olamaz...

bi de suna bakin

i*s*m*a*i*l*y*k*(8) dogum tarihini orenmek lzm...

mensup
Gelişen Üye
Gelişen Üye

sabır

Mesajgönderen mensup » Cmt Tem 15, 2006 15:09 pm

Burada üzerine basarak vurgulmak gereken sanırım kimsenin Barış Ağabeyimin yerini alamayacağı olacak,kimsenin de ,kimseyi Onun yerine koyma gibi bir düşüncesi,emeli arzusu yok.Yazıyı ön yargısız ve de düşüncelerinizin tersinden değerlendirmeye alırsanız çok iyi anlarsınız.Bu ön yargı neden? Bende Barış Ağabeyimi seviyorum,ben de hassasım.Belki zaman en iyi cevap olur.Bu benim yazım doğru.Burada Keremcem kimmiş diyene cevap veremem,O'nun adına avukatlık ,savunuculuk yapamam.Ama bence insanlar hakkında konuşmadan önce tanımak için şans vermek lazım...Ben Keremcemi sevdiğim,Onu yakıştırdığım için yazmadım bu yazıyı.İyice okursanız belki zamanla daha net algılarsınız...Ama bu konuşmları da doğal karşılıyorum.İnsan sevdiğini korur.Sevgisini,sevdiğini korumaya çalışmak da normal.Biliniz ki ;ben de inananınız en az sizin kadar Barış Ağabeyimi seviyorum.Bu yazıyı zamana bırakın,bu yazının cevabı zaman içinde belli olacak.Barış Ağabeyimin isteği ve dileği olup olmadığı da.Bir de şu açıdan düşününüz.Barış Ağabeyim dilemiş olamaz mı?Barış Ağabeyime güvenmiyor muyuz.Rüyalarda görüldü ise,dilekte bulundu ise bunu da mı yargılama içinde bulunacağız.O'nun isteği ise O sevgisini zaten koruyacaktır,Rabbimin inayetiyle ...Bunu cevabını zamana bırakalım.Kimsenin reklam gibi,mirası kullanma gibi bir düşüncesi yok...Bu sevgi kullanılabilcek bir sevgi de değil.Sevgi ve saygılarımla

Kullanıcı avatarı
vesile_87
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen vesile_87 » Cmt Tem 15, 2006 21:40 pm

Çok saçma başka bir şey söylemiyorum. Keremcem ve Barış MANÇO ne alaka??
Dünyadan bir YILDIZ geçti: BARIŞ MANÇO

mensup
Gelişen Üye
Gelişen Üye

artık bir şey demiyecem! pes

Mesajgönderen mensup » Pzr Tem 16, 2006 15:42 pm

sizleri yargılama hakkına sahip değilim.inanıp inanmamakta özgür iradeniz söz konusu.Ama beni bir tek kıran husus ifade biçiminiz pes doğrusu!Benim kırıldığım tek nokta Barış severlerin bu konuşma ifade biçimi.Neyse polimiklerden de uzak kalacağım.Zamana bırakacağım,zamanı gelince bu sözleri sarf eden ve bu düşünceleri paylaşan arkadaşların yanıldıklarını anlayacaklarını umut ediyorum.

Kullanıcı avatarı
elanur
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen elanur » Pzt Tem 17, 2006 11:19 am

mensup arkadaşm ben bişiyi anlamadmm..neden kerem cemi barış abiyle kıyaslıosn..yani hangi yönleri birbirlerine benzioo..sakn yanlş anlama burda sseni yargılamıo rm sadece sordummm... ;)

mensup
Gelişen Üye
Gelişen Üye

teşekkürler;

Mesajgönderen mensup » Pzt Tem 17, 2006 20:50 pm

değerli elanur rumuzlu arkadaşım ilk öncelikle en azından soru sorduğun,ön yargısız yaklaştığıniçin teşekkür ederim;altını çizerek belirtirim ki bu bir kıyaslama değil.Barış Ağabeyimle kimseyi kıyaslayamam ben:yerine koyamam.Meselenin özü:Barış Ağabeyimin rüyalarda görülerek;Keremcemden Adam Olacak Çocukları Devam ettirmesni ve yarım kaln şarkı 40.Yılın tamamlanmasını dilemesidir.Yukarıda okuduğunuz hikaye gerçeklere dayanmaktadır.Hikaye ile ilgili olarak ispatlar Barış Ağabeyimin Ailesi Lale Manço'ya ,Kurtalan Exprese ve de Keremcemin yapımcısı Aykut Gürele ulaştırılmıştır.Kararı bu şahsiyetler verecektir.

Kullanıcı avatarı
bm777dd
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen bm777dd » Pzt Tem 17, 2006 21:22 pm

ellerine sağlık kardesimm...senin ki kıyaslamak deil...yazını da çok güzel yazmışsınn...tekrar ellerine sağlıkk....

Kullanıcı avatarı
vesile_87
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen vesile_87 » Pzt Tem 17, 2006 23:11 pm

Bir rüyayla olacak işler değil bunlar. Biri kafasından uydurmuş da olabilir. bana inandırıcı gelmiyor. ayrıca ben sadece fikrimi söylüyorum kimseyi yargılamıyorum. sanırım fikrimi söyleme hakkım da var.
Dünyadan bir YILDIZ geçti: BARIŞ MANÇO

ogulcan

Mesajgönderen ogulcan » Sal Tem 18, 2006 11:26 am

bm777dd yazdı:ellerine sağlık kardesimm...senin ki kıyaslamak deil...yazını da çok güzel yazmışsınn...tekrar ellerine sağlıkk....
bence de

Kullanıcı avatarı
emre yilmaz
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye
İletişim:

Mesajgönderen emre yilmaz » Cmt Tem 22, 2006 04:50 am

vesile_87 yazdı:Bir rüyayla olacak işler değil bunlar. Biri kafasından uydurmuş da olabilir. bana inandırıcı gelmiyor. ayrıca ben sadece fikrimi söylüyorum kimseyi yargılamıyorum. sanırım fikrimi söyleme hakkım da var.

Bence de öyle.. Rüyayla olucak iş değil bu. Barış Manço'nun sırtından çıkar sağlama amacıyla uydurulmuş olabilir. Üstelik bu bir rüya hiçbir ispatı olamaz. Ha ayrıca bu adam olacak çocuk proramı için bi ara Kenan Doğulu'nun da ismi geçiyordu. Üstelik Keremcem yahut herhangi biri, adam olacak çocuk programı falan devam ettirse bile oturup da izlemem. Çünkü hiçbir şey 'Barış' sız olmuyor..... :gozyasi:

mensup
Gelişen Üye
Gelişen Üye

Barış Ağabeyimle hasbihal-Belki beni duyarsın ağabeyim.

Mesajgönderen mensup » Cmt Tem 22, 2006 23:57 pm

Resim
zaman herşeyin cevabı olacak..zamana bırakalım ve görelim... .
Resim
Belki kimileri reklam diyecek buna ,kimileri demagoji belki kimileri de duygu sömürüsü;ben kendimi ön plana çıkarmadım ağabeyim.Kimseyi senle kıyaslamadım.Keremcem de değil asıl mesele , >> Çocuklar Ölmesin<<<< en güzel temenni ve hediye.Keremcemi neden sevdiğini zamanı gelince anlayacaklar ağabeyim.Zamanı gelince.Saklı da tutacağım.Mevla’m her şeye kadir,ben bir kalbi karayım ağabeyim ama bu dünya da iyi insanlar da var …

Resim

Mevla görelim neyler,neylerse güzel eyler....

Rabbim:Sevgin En Güzel Hediye,Anlayabilene

Rabbim:Sevgin En Güzel Hazine,Koruyabilene
En son mensup tarafından Pzr Tem 23, 2006 16:52 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
eksensavaşçısı
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen eksensavaşçısı » Pzr Tem 23, 2006 00:32 am

Keremcem Barış Manço'yla çok alakadar olmayabilir ama boş bir insan da değildir.İsmail YK'yı örnek göstererek saçmalamayalım lütfen.

yigitus
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen yigitus » Pzt Tem 31, 2006 13:07 pm

Bu mevzu sarmadı ya Barış abi kelimesinin bulunduğu cümlede herhangi kaba kötü sözcük kullanmayalım içim bi garip oluyo
Her zmn her yerde Barış abi yaa herkes farkına warsın bunun artık

gibigibi
Yeni Üye
Yeni Üye

güzel bir hikaye

Mesajgönderen gibigibi » Cmt Ağu 26, 2006 00:47 am

bm777dd yazdı:ellerine sağlık kardesimm...senin ki kıyaslamak deil...yazını da çok güzel yazmışsınn...tekrar ellerine sağlıkk....

ben de katılıyorum;ön yargılı yazıları da okudum ! ama onlarında Barış Manço'yu koruma güdüsünden kaynaklı olduğunu düşünüyorum ve kimlik dikkatimi çekti görmek isterdim.ama hikaye çok güzel keremcemi düşününce efendiliğini vs daha inandırıcı oluyor.teşekkürler!

gezzgincik
Yeni Üye
Yeni Üye

inanıyorum

Mesajgönderen gezzgincik » Cmt Ağu 26, 2006 23:05 pm

bu tür şeylere inanırım benimde hissettiğim bazı şeyler var keremcemle alalkalı efendiliği utangaçlığı ve hümanizmini insani yönünün yüksekliği bunu düşündürüyor banada seni anlıyorum mensup kardeşim...barış abimin yürek sızımın dediği gibi sen doğru bildğini söylemeye devam et yanındayım bilesin....

mensup
Gelişen Üye
Gelişen Üye

Re: inanıyorum

Mesajgönderen mensup » Cmt Ağu 26, 2006 23:20 pm

gezzgincik yazdı:bu tür şeylere inanırım benimde hissettiğim bazı şeyler var keremcemle alalkalı efendiliği utangaçlığı ve hümanizmini insani yönünün yüksekliği bunu düşündürüyor banada seni anlıyorum mensup kardeşim...barış abimin yürek sızımın dediği gibi sen doğru bildğini söylemeye devam et yanındayım bilesin....

:gozyasi: :gozyasi: teşekkürler,desteğinden çok öte yazdıklarından ötürü;zaman en iyi cevap olacak...inanıyorum ki ne demek istediğim zamanla daha net algılanacak...

Kullanıcı avatarı
dexar
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen dexar » Pzt Ağu 28, 2006 18:46 pm

zaman kendini tekrarlıyor sanırım...

Kullanıcı avatarı
barışhayranı
Moderator
Moderator

Mesajgönderen barışhayranı » Sal Eyl 05, 2006 17:44 pm

mensup kardeş bunların gerçek olduğunu iddia ediyorsun zamanla göreceksiniz diyorsun.Doğru yada yanlış ben şimdi bunun tartışmasına girmeyeceğim.
öncelikle keremcem'den neden bu konuda medya'da birşey göremiyoruz.İddia ettiğin gibi Barış abimizin misyonunu devam ettirecek kişi olarak keremcem neden onun maddi ve manevi anlamda miraslarına sahip çıkmıyor.Diyeceğim o ki keremcem'in medyatik olarak çok popüler bir kişi olduğu tartışılmaz.Peki o bu gücünü kullanarak neden hala somut adımlar atmıyor?Ne olursa olsun önce Barış Abimizin miraslarına sahip çıkılmalıdır ve ben hala hiçbirşey göremiyorum.Dediğin gibi zamanla göreceğimi pekte ummuyorum.

Saygılar
[center]Sadece BARIŞ Olsun...[/center]
LÜTFEN SİZDE BİR MAİL YOLLAYIN!
BU İŞİ BAŞARABİLİRİZ:
viewtopic.php?t=1246

mensup
Gelişen Üye
Gelişen Üye

Bu Gece En Güzel Gece:19.10.2006 Kadir Gecesi

Mesajgönderen mensup » Prş Eki 19, 2006 23:54 pm

Çölde kavruk toprağım Rahmetini bekleyen,ayazda kalmış biçareyim ,Merhametini gözleyen,yangınlardayım ,Aşkını dilenen, aç kapılarını Ya Rab, af kapısında isyanlardayım.Sen ki ezelin ve ebedin Sahibi:Ey Sevgili ,En Sevgili Uzatma dünya sürgünümü benim.Cennetinde hoş cehenneminde hoş,en büyük cehennem Sevgisizliğin.Aşkını bilenlerden Eyle,Seni sevenlerden. Sen Koru Sen sakın bizi..Zaman ve mekan senin ,yaşanılan;yaşanacak zaman senin .Sen ki Affedensin ,Merhamet edensin.bu gece Kıldığın en Güzel gece,Bu gecenin hatırına,Sen ki Adem’in duasını kabul edensin,Sen ki İsa’nın Duasını kabul edensin Cennetin kapısındaki Mühür Aşkına.O ki En Büyük Sevgilin,İsminin yanına eklediğin O Yetim ,El -emin Muhammed Aşkına>>>Gözleri değeni,sevgisi değeni, bu duaya tebessüm edeni.