Çocuklar Ölmesin< ve >Barış Manço Ve Keremcem

Tüm BarışSeverler'in kişisel tartışmalara girmeden, kurallara uymak kaydı ile yalnızca Barış Abi'miz hakkında görüşlerini ortaya koyabileceği ve değerlendirmelerini yapabileceği forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

ogulcan

Mesajgönderen ogulcan » Cum Ağu 17, 2007 01:26 am

senem hosgeldin

admin konuyu kitleyelim bence

Kullanıcı avatarı
senem-m
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen senem-m » Cum Ağu 31, 2007 18:20 pm

sevgili barışmanço.....senin kapına sen gelmesende,arayıp sormasanda,vefa vermesende ömür boyunca,kan ter içinde sırtında su taşıyacak sevenlerin var,karşılıksız,barış abi,karşılıksız ,allah için sevenlerin var,ne mutlu ki sana,bu sevgiyi hissettirmişsin,ne mutlu ki sana,senin varlığının ve maneviyetının yoldaşlığı ile avunanların var,dilerim mekanın rahat,kabir komşuların yüreğinin güzelliğine eş değer gibi olur,,

Kullanıcı avatarı
deniz yıldızı
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen deniz yıldızı » Pzr Eyl 02, 2007 21:13 pm

:gozyasi: :gozyasi: mensup çok teşeşkkürler arkadaşım..hikayae süper. :alkis:

Kullanıcı avatarı
rapin_kizi__
Rekortmen Üye
Rekortmen Üye
İletişim:

Mesajgönderen rapin_kizi__ » Pzt Eyl 03, 2007 02:27 am

deniz yıldızı yazdı::gozyasi: :gozyasi: mensup çok teşeşkkürler arkadaşım..hikayae süper. :alkis:
KöR OlmUŞ bEyİnLErDE aĞ yapMıŞ ÖrüMCEğİM

Kullanıcı avatarı
senem-m
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen senem-m » Çrş Eyl 05, 2007 11:56 am

deniz yıldızı yazdı::gozyasi: :gozyasi: mensup çok teşeşkkürler arkadaşım..hikayae süper. :alkis:

ben bu anlatımın hikaye olmadığını bilenlerdenim,mensubun yaşadıklarını,hissettiklerini,üzüntüsünü bilenlerdenim,keşke hikayeden ibaret olsaydı,ya da sadece basit bir rüyadan da,arkadaşım bu sıkıntıyı çekmeseydi,barış abiye verdiği sözün ağırlığı altında ezilen kocaman bir adam mensup,arkasındayım...

Kullanıcı avatarı
senem-m
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen senem-m » Pzr Eki 07, 2007 22:28 pm

Arkadaşlar-bu yaşanmışlık(tabir-i caizze bu hikaye)keremcem'in resmi sitesinde mevcut,ordanda takip etme olanağınız var,sitenin moderatörleri tarafından eklenmiş,ama ben görüyorumki,çok gaha iyi algılanmış ve de anlaşılmış,görüyorumki doğru adreslere ulaşmış,......

sevgi engel tasnımaz...........

http://www.keremcem.com/forum/viewtopic ... sc&start=0

mensup
Gelişen Üye
Gelişen Üye

Mesajgönderen mensup » Cum Eki 12, 2007 04:51 am

Resim
Bugün bayram Barış Abi ben hiç büyümedim,seni düşününce seni anınca adam olcak çocuk olasın geliyor..1o puan 10 puan 100 puanla şampiyonum ben hayır sen şampiyonsun.En büyük şampiyonlardan Cennetin ipini göğüsleyenlerdensin.Sen melek oldun ben inanıyorum buna,belki yüreğimdeki sızıyı hissedersin dileğim bu,gözyaşımı görürsün ve de silersin.Seni çok özledim abi,mezarına gelmedim kusura bakma bu bayram,toprağını öpemedim abimm.Yalın ayak yürümek isterim yolunda ,günahlarım set oldu aşamamdım abim..Benim sesim sana,sesimde sızımı anlayana.Mensup varsın maczup olsun ..Anlamasın kimse berduş olsun.Seni özledim.Adam olacak çocuklarını özlemedin mi abim sen.Ayrılık ölümden betermiş abim..Sana sevgim ekmek gibiymiş,su gibiymiş Rabbimin hediye ettiği en saf sevgidenmiş .Ah abim gül abim,güzel abimm..Bugün bayram ben uyumadım daha gece yarısı aklıma geldin..Seni ne çok sevmişim,riyakarlığımı affet Rabbim.Günahkarlığım ise tövbe tanımaz.Ama gel gör ki özlemim ruhuma sığmaz ..Bilmen ne edeyim bilmem ne söyleyeyim..Bugün bayram uykuya dalmadım seni düşünmeden abim.Cennete nasıl kutlarlar bilemem ama bayramın kutlu olsun.Peygambere komşu olsın abim.O En güzel Sevgiliye,En Yüce Nebiye komşu olasın abim..Bayramın mübarek olsun..Mensup seni çok özledi...

Kullanıcı avatarı
alp1985alp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen alp1985alp » Pzt Eki 15, 2007 22:33 pm

keremcem iyi bir müzisyen olabilir yozlaşan ve cıstak cıstak bir altyapıya indirgenen pop müziğine restini çekip kendi kulvarındada pop yapabilir...

ancak hani kırk yıldabir onun "gibi" bir sanatçının gelmesi biraz abartı..

ha diyebilirsinizki Keremcem çok iyi müzisyen olur amenna!!

ama sanki bir mucize mistik bir hava yaratmaya çalışıyosanız bence yıldızlar rakamlar fallar yada astrolojik yazışmalar yerine gerçeklere bakmanızı tavsiye ediyorum..

Toplumsal derinliği olmayan suya sabuna dokunmadan yapılan müzik sadece "Bir Zamanlar" şeklinde yanıt bulur elini taşın altına sokmadığı sürece Keremcem güzel bir anı olarak kalacaktır hafızalarda

Kullanıcı avatarı
fatix burak
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen fatix burak » Cum Şub 29, 2008 22:50 pm

:hayallah: süper ya çok etkilendeim
fatih burak

Kullanıcı avatarı
senem-m
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen senem-m » Cum Ağu 01, 2008 12:20 pm

Sıcak bir temmuz günü,7 temmuz,güneşin en sıcak olduğu saatler,saat 1 civarı,barış ağabeyinin sonsuz mekanına uzanan yolun,minik kaldırım taşları ile örülmüş o dik yokuşun başındayım,kalbim hiç olmadığı kadar hızlı atıyor,özel bir yerdeyim,özel bir insanın geleceğini biliyor olmanın heyecanı var,kendine kalbikara diyen,kalbinin beyazlığı yanında kendini gerçekten kara hissettiğim dostumu bekliyorum…

Nihayet geldi kalbi kara,sarıldık ama sustuk,konuşmadık,ben ilk andan beri ona şunu söyledim,,,

’’istersen seni yalnız bırakayım,ben gelmeyeyim,istersen’’

Yoo dedi kalbikara,gel..peki dedim,yürümeye başladık,ben üzerimde öyle büyük bir ağırlık hissetim ki,manevi bir ağırlıktı bu,tekrar sordum,…

’’ben gelmeyeyim..’’ses etmedi ve sonra dedi ki

’’bu yokuştan çıkarken konuşamayabilirim..’’…..peki dedim hiç ses etmeden yürümeye başladık,..yolda durdu,cebindeki bozuk paraları çıkardı elime tutuşturdu,alsana şunları dedi,içinde bir de jeton vardı,cebinde ağırlık yapmıştı,rahatsız oldu,anladım..o ağırlığı dahi istemiyordu yürürken,ona rahatsızlık verecek hiçbir şeyi istemiyordu,çantama koydum,yürümeye devam ettik..o yokuştan daha önce yürüyerek 1 kere çıkmıştım,bir gün önce de ordaydım,pazar günü için konuşmuştuk,ben gün netleşmeden gittiğim için tek başıma gitmiştim mezarlığa,kısmet o gün tek olmaktaymış,yalnızdım,yalnız konuştum barış ağabeyle,ama çok büyük bir maneviyattı,huzurluydum,beklide böylesi daha iyi olmuştu,bir gün sonra o yokuştan yeniden ama yalnız değil,, kalbikara ile çıkmak bana çok daha ağırlık verdi,taşıyamayacağım bir ağırlık değildi,taşıdım,köşeyi dönerken onun barış ağabeyine yaklaşmak üzereyken havayı kokladığını hissettim,kesik kesik nefes aldığını,bunu özlediği,unutmadığı,yerini kimse ile dolduramadığı ağabeyini daha fazla hissetmek için yapmıştı,belliydi,havayı koklayarak daha fazla hissetmek istedi,,gözlerim dolu dolu oldu ama bakamadım başımı kaldırıp,zaten yol boyunca kafamı hiç kaldıramadım,kaldırım taşlarının şeklini ezberledim yürürken bu sebeple,sırayla döşenmemişti,çiçek yaprağına benzer şekillerdi,minik gri taşlar…hiç böylesi bir ayrıntıya takılacağımı,takılmak durumunda kalacağımı düşünmemiştim,mihrabad korusu ve kabristanı ayıran geniş alana geldik,yol ayırımındaki tesisin çöp bidonları kötü bir koku yayıyordu,bir gün öncesinde kapakları kapalıydı sanıyorum,dikkatimi çekmedi ama o gün çok kızdım,kalbikaranın o anki ruh hali o kadar başkaydı ki,orda yetkililere bu koku buraya hiç yakışmamış,lütfen halledin,çok ayıp dememek için kendimi zor tuttum,bir durakladım aslında,dilimin ucuna geldi,yeri değil dedim içimden……,kabristanın kapısına geldik,kalbikaraya dedim ki,’’ben gelmeyeyim’’o zamana kadar gelme dememişti ama o an o yerde,tamam,biraz yalnız kalayım dedi,beklediğim cevap buydu..başından beri beklediğim cevap buydu,ve orda bunu diyeceğini biliyordum,son anda…,…cebinden diğer eşyalarını çıkardı,paralarını ve kapattığı telini verdi bana,çantama koydum,barış ağabeyin kabrine inemem,kalbikarayı o halde göremem ama dua ederim buradan diye düşündüm,çantamdan eşrarbımı çıkardım o sırada,sonra kapıdan içeri girdik,ben hemen bekçi kulübesinin yanındaki kaldırıma oturdum,çantamın için toparladım,telimi sessize almak için elimi attım,kalbikara yanımdaydı ama,ben hala onun yüzüne bakabilmiş değildim, ,çok sevdiğim can dostumun yanındaydım ama,onu kendisi ile baş başa bırakmış olmak için yokmuş gibi davranmak istedim,içimdeki ses yanında ol ama varlığınla sıkma dedi.. bakmadım,görmedim,özellikle görmek istemedim ama ayakkabılarını ve çoraplarını çıkarıp,eline aldığını fark ettim,bakmamaya devam ettim,bakamazdım,eline aldı vede aşağı indi,arkamı dönmedim, eşarbımı boynuma dolayıp,çantamla uğraşmaya devam ettim, işim bitince başımı örttüm vede birkaç adım aşağıda siyah mermer bir mezarlığın yanına oturup,dua ettim…..tüm rahmet bekleyenlere vede barış abiye….barış ağabeyinin başucunda dua eden,ağlayan,acı çektiğini hissettiğim kalbine kara diyen kişiye…kalbinin beyazlıklarını iyi bildiğim kişiye,….sanırım yarım saat kadar bekledim,5 saat bile olsa beklerdim,biliyorum ki kalbikaranın duaları,kalbi bitmez yarım saate,beklerdim,sadece merak ederdim candostumun sağlığını,belki uzaktan görmeye inerdim yanına rahtsız etmeden ama gerek kalmadı,geldi kalbikara,hadi kalk,gidelim dedi..kalsaydın,beklerdim ben dedim,beni bekletmemek için barış abisinden ayrılmasını istemedim,söyledim de bunu,bana dediki’o içimde,mezarlığa gelmekten daha önemlisi bu ‘’….!!!!! Yürümeye başladık,bana dediki

‘’sen varya,sopalıksın’’..durdum,,

‘’noldu ‘’dedim bir gün öncesinde kalbikarayı beklerken bir not bırakmıştım mezarlığın otlarının arasında,kalbikara benden sonra gelirse görsün istemiştim,notta yazılanları okumuştum barış ağabeye,çok güzel bir dostluk şiiriydi,dostun dosta yazdığı bir şiirdi,ama kızdı kalbikara

‘’yapma böyle şeyler,bu barış ağabeyimi üzer’’dedi

‘’Ben öyle düşünmüyorum’’ dedim..elime verdi kağıdı,kağıt bıraktığım gibi değildi,böcekler yemişti belli yerleri,nemliydi,yazıların rengi değişmişti...Sustum tabi,yürümeye başladık,o ebediyete kadar yerinde kalacak mekandan ayrıldık,kalbim çok daha rahattı sonrasında,kalbikaranın barış ağabeyinin yanına gelmesi beni mutlu etmişti,çok istiyordu,af diliyordu gelemediği için,geldi,gördü,yabani otları temizledim dedi,böcek vs.bir gün öncesinde bende yapmıştım ama,o kalbikara başka bir sevgiyle yapmıştı,daha da severek,daha da okşayarak ve daha şevkatle eminim… kuru otları,salyangozları temizledim dedi ama yüzünde huzur vardı,neredeyse tebessüm vardı,ama anladımki,gelsin gelmesin kalbikaranın bembeyaz yüreği hep barış ağabeyi ileydi,gelsede olurdu,gelmesede,her zaman gelen,gelecek olan,kanından-canından insanlardan da yakındı ona,gördüm,anladım……..

O güzel gün için,böylesi bir maneviyat için binlerce teşekkür ediyorum sana,hani bana dedin ya,keremcem gelmemiştir giye,eminim gelmese de bir gün anlayacaktır,bunu iyi biliyorum,kalpten kalbe giden yolu anlaması gereken herkesin bir gün anlayacağı gibi…

Dilerim barış ağabeyini gördüğün rüyaların hiç bitmez,çünkü o artık sadece yüreğinde ve rüyalarında,dilerim kalbinin beyazlıklarında sakladığın insanların en kıymetlisi olmaya devam eder,tekrar aynı yerde buluşmak dileği ile..ama bilki bu sefer bende yanında olacağım,bir gülpembe dikeriz seninle,pembe bir gül dikeriz beklide candostum…

sevgili mensup..bozuk paraların içinden çıkan,al hatıra kalsın sende dediğin jeton ömürboyu yanımda taşıyacağım bir hatıradır,dostluğumuz daimi,hatıralar daimidir..sevgiyle kal yüreği güzel,sevgisi güzel dostum...

mensup
Gelişen Üye
Gelişen Üye

Mesajgönderen mensup » Pzt Oca 26, 2009 21:39 pm

Resim

mensup
Gelişen Üye
Gelişen Üye

DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN

Mesajgönderen mensup » Cmt Oca 02, 2010 15:45 pm

seni çok özlediğimi hissediyorum hep sen yokken seni, anarken.doğum günün doğum günüm unutmam imkansız .doğum günün kutlu olsun abicim.cennetteki bahçenden bakıyorsundur umarım,seni özledik sende özledinmi abimmmm...iyi varsın.her ne kadar bu dünyada olmasanda cennetteki bahçeni seyrediyorsun eminim...iyi ki doğdun,sonsuzlukta yas da sorulmaz ya..güzel abim benim...(Bir dileğim var abimm(S...M,bu dünyadAki en büyük kalp kırıklığım,kırdığım bir kalp,mihnetini esirgeme,rüyalarıma gül ,rüyalarımda baktığın gibi bak yine ,özletme abimmm)

Kullanıcı avatarı
senem-m
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen senem-m » Pzr Mar 14, 2010 22:00 pm

Eğer ki çok ise karanlığın güneşimden çal
Seni unutmam..sende unutma öylece kal
Birtek öksüzlüğüm kaldı onuda sen al
Ya da bu hüzünden kaç kendini huzura sal
İnan gücenmem sana EY DOST...

Kullanıcı avatarı
kadir 2023
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen kadir 2023 » Prş Mar 18, 2010 23:42 pm

iyi bir sanatçı iyi bir insandı..ama alim yada velide değildi..1985 ten sonra şarkı sözü yazarlığında zirve yaparken grup adamı vasfını yitirdi ( kurtalan fiilen bitti ) alıntı bir metamorfoz hikayesi...sayılarla falan uğraşıp matematik falan yapmayın RABBİM yerine ALLAHIM yazarsan yada EL MUKTEDİR yazarsan ortada ne 6 kalır nede 31...60 larla 2000 ler müziği çok farklı..ozaman grup anlayışı vardı..modern stüdyolar yoktu caz hakimdi kalsik müzik rock afrika kökenli abd de gelişip yayılıyordu..CEM KARACA-APAŞLAR--MOĞOLLAR--SİLUETLER--HARAMİLER..VB deneysel ilk çalışmalar yapılıyordu..şimdi gir stüdyoya dıp tıs-dıp tıs bilgisayar çalımı ne olduğu alakasız şeyler...keremcem yerine kıraç falan bir rockçı dense ihtimal veririm..adam popçu :arrow:
YA NASİP.....
YA KISMET.....

Kullanıcı avatarı
senem-m
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen senem-m » Çrş Nis 06, 2011 22:14 pm

Güneş sıcaklığı ...

Selim-B.A
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen Selim-B.A » Prş Nis 07, 2011 11:45 am

Baris Mancoyu anlatmak icin sozler yetmez,
en cok hosuma giden hareketlerinden biriside
yaslilarimizida unutmamasi onlarada vakit ayirmasi,
Simdi hic bir sanatci ilgilenmiyor/yada ben gormuyorum.

mensup
Gelişen Üye
Gelişen Üye

doğum günü

Mesajgönderen mensup » Çrş Oca 02, 2013 13:57 pm

cennetten geldiğin gün yine cennettesin,doğum günün varoluş günün kutlu olsun ağabeyim,güzel abimmm...burada hava soğuk ,sisli cennete nasıl,orda da mevsimler var mı? cennetteki penceren den bakmayı unutma ,bizi unutma ...kabrin nur,cennetteki bahçen pür nur olsun ağabeyim..
Resim

mensup
Gelişen Üye
Gelişen Üye

Re: Çocuklar Ölmesin< ve >Barış Manço Ve Keremcem

Mesajgönderen mensup » Prş Ağu 11, 2016 12:00 pm

ah güzel abim
Resim