GERÇEĞİ BİLMİYORLAR

Tüm BarışSeverler'in kişisel tartışmalara girmeden, kurallara uymak kaydı ile yalnızca Barış Abi'miz hakkında görüşlerini ortaya koyabileceği ve değerlendirmelerini yapabileceği forumumuz.

Moderatörler: barışhayranı, Mod

Kullanıcı avatarı
barış manço ___love___
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye
İletişim:

GERÇEĞİ BİLMİYORLAR

Mesajgönderen barış manço ___love___ » Cmt Ara 31, 2005 18:10 pm

evet arkadaşlar bu sözleri yazarken tüm içtenliğimi ve barış abimize olan sevgimizi bir kere daha göstermek istedim...
Arkadaşlar insanlara
bir altın_çok değerli çok güzel
bir mücevher_çok pahalı çok değerlii
bir pırlanta_o da aynı
ya kalp_İNSANLAR İÇİN SADECE KALP
PEKİ YA SEVGİİ :( O DA SADECE SEVGİ AAMAA DEĞERLİ DEĞİLMİ HİÇ DÜŞÜNMEDİLERMİ HAYIR kiimse düşünmedi ANLAMADI ÇÜNKİ KARŞILARINDA DURAN
ELMASLARIN _ALTINLARIN_PIRLANTALARIN_EN DEĞERLİSİ EN GÜZELİYDİ PEKİ O NEYDİ SEVGİ+++BARIŞ MANÇO
AMA ANLAMADILAR DEĞERİNİ BİLMEDİLER BİLENLERE KIZDILAR SONUNDA ONLAR KAYBETTİLER ELMAS KIRILIR _ALTIN KIRILIR KALPTE KIRILIR AMA ONARILABİLİR

ELMAS_ALTIN KÜMÜŞ_SATILIR_AMA KALP
[size=24]
[size=12]SATILMAZ
[/size[/size]]

O ZAMAN ANLIYORUZKİİ KALP ÇOK ÖNEMLİİ KALBİMİZ ÖNEMİLİYSE İÇİNDE OTURANDA BARIŞ MANÇODAA ÇOK ÖNEMLİİ ;) :gozyasi: :gozyasi:

BU YAZIYI BEĞENMİŞ YADA BEĞENMEMEMİŞ OLABİLİRSİNİZ AMA İÇTENLİMİ ANLADIYSANIZ SEVİNİRİM
BİZ NASIL UNUTURUZ S€Nİ CAN B€D€NDEND€N ÇIKMAYINCA..
Resim

Kullanıcı avatarı
barış manço ___love___
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye
İletişim:

Mesajgönderen barış manço ___love___ » Sal Oca 03, 2006 00:33 am

BEĞENMEDİNİZ AMA GERÇEKLER BUYDU :gozyasi: :gozyasi:

Resim

Kullanıcı avatarı
memet59
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Re: GERÇEĞİ BİLMİYORLAR

Mesajgönderen memet59 » Sal Oca 03, 2006 18:46 pm

barış manço ___love___ yazdı:evet arkadaşlar bu sözleri yazarken tüm içtenliğimi ve barış abimize olan sevgimizi bir kere daha göstermek istedim...
Arkadaşlar insanlara
bir altın_çok değerli çok güzel
bir mücevher_çok pahalı çok değerlii
bir pırlanta_o da aynı
ya kalp_İNSANLAR İÇİN SADECE KALP
PEKİ YA SEVGİİ :( O DA SADECE SEVGİ AAMAA DEĞERLİ DEĞİLMİ HİÇ DÜŞÜNMEDİLERMİ HAYIR kiimse düşünmedi ANLAMADI ÇÜNKİ KARŞILARINDA DURAN
ELMASLARIN _ALTINLARIN_PIRLANTALARIN_EN DEĞERLİSİ EN GÜZELİYDİ PEKİ O NEYDİ SEVGİ+++BARIŞ MANÇO
AMA ANLAMADILAR DEĞERİNİ BİLMEDİLER BİLENLERE KIZDILAR SONUNDA ONLAR KAYBETTİLER ELMAS KIRILIR _ALTIN KIRILIR KALPTE KIRILIR AMA ONARILABİLİR

ELMAS_ALTIN KÜMÜŞ_SATILIR_AMA KALP
[size=24]
[size=12]SATILMAZ
[/size[/size]]

O ZAMAN ANLIYORUZKİİ KALP ÇOK ÖNEMLİİ KALBİMİZ ÖNEMİLİYSE İÇİNDE OTURANDA BARIŞ MANÇODAA ÇOK ÖNEMLİİ ;) :gozyasi: :gozyasi:

BU YAZIYI BEĞENMİŞ YADA BEĞENMEMEMİŞ OLABİLİRSİNİZ AMA İÇTENLİMİ ANLADIYSANIZ SEVİNİRİM

BARIŞ MANÇO yu unuttular ama kalbizde yaşıyor..
seni seviyorum barış abi.unutturmayacağız.

Kullanıcı avatarı
barış manço ___love___
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye
İletişim:

Mesajgönderen barış manço ___love___ » Sal Oca 03, 2006 21:54 pm

SEN HERŞEYDEN DEĞERLİSİN ABİCİM

Resim

Kullanıcı avatarı
Yakupca
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Mesajgönderen Yakupca » Cum Oca 06, 2006 15:38 pm

belki sen kendini tam olarak ifade edmedin ama seni anladım ... ve bu yazını okuduğumda; O'nu kaybettiğimizi( ? ) bana annemin beni uyandırıpta söylediği o sabahı ve kendime engel olamadan sessizce ağladığımı hatırladım...
kısacası dediğim gibi ben seni anladım...
İlle de Barış !!! O'nun kadar bize bizi anlatan olmadı hiç !
Sus ve Dinle!...
Resim

Kullanıcı avatarı
barış manço ___love___
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye
İletişim:

Mesajgönderen barış manço ___love___ » Cum Oca 06, 2006 19:42 pm

:) çok teşekür edrim o zaman saol

Resim

Kullanıcı avatarı
rock114
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye
İletişim:

Mesajgönderen rock114 » Pzr Oca 15, 2006 15:11 pm

unutamayacağım bir sabahtı..:gozyasi: :gozyasi:
Para pula ihtişama aldanıp kanma dostum
İçi boş insanların bu dünyada yeri yok!..

Kullanıcı avatarı
hakanozgur
Yeni Üye
Yeni Üye

dost

Mesajgönderen hakanozgur » Cmt Şub 25, 2006 13:55 pm

bakın dostlar hepimiz çok üzülüyoruz barış abimizin bizden ayrılmasına ama onun için bir şeyler yapmanın zamanı bence oturupta üzülerek elden bir şey gelmez herkez kendi çapında bir şeler yapması lazım yeni nesillereonu sevdireceiz ki onlar devam ettirsin sevgimizi
YURTTA BARIŞ CİHANDA BARIŞ OLSU
[email protected]

Kullanıcı avatarı
Yakupca
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

Re: dost

Mesajgönderen Yakupca » Cmt Şub 25, 2006 14:10 pm

hakanozgur yazdı:bakın dostlar hepimiz çok üzülüyoruz barış abimizin bizden ayrılmasına ama onun için bir şeyler yapmanın zamanı bence oturupta üzülerek elden bir şey gelmez herkez kendi çapında bir şeler yapması lazım yeni nesillereonu sevdireceiz ki onlar devam ettirsin sevgimizi
[email protected]

Önemli olan çapımızı aşmak ve gerçek birliğimizin çapına ulaşmak...
Kendi çapımızda bişeyler yapıyoruz zaten
Şuan 8 yaşındaki yiğenim kucağımda Barış Şarkıları dinleyerek bu yaşına geldi...5 yaşındaki bir diğer yiğenimin adı da Barış Can...Biri dinlediklerinden, diğeri adından ve hepsi benden gereken dersi alacaktır zamanla...
İlle de Barış !!! O'nun kadar bize bizi anlatan olmadı hiç !

Sus ve Dinle!...

Resim

Kullanıcı avatarı
eksensavaşçısı
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Re: dost

Mesajgönderen eksensavaşçısı » Cmt Şub 25, 2006 15:24 pm

hakanozgur yazdı:bakın dostlar hepimiz çok üzülüyoruz barış abimizin bizden ayrılmasına ama onun için bir şeyler yapmanın zamanı bence oturupta üzülerek elden bir şey gelmez herkez kendi çapında bir şeler yapması lazım yeni nesillereonu sevdireceiz ki onlar devam ettirsin sevgimizi
[email protected]

Bence de foruma gelen arkadaşlar(hoşgeldiniz) Barış Manço'yu şöyle seviyorum böyle özlüyorum diye ayrı ayrı başlık açmaktansa tartışılan,gündeme getirilen konulara cevap yazsa,görüş belirtse,paylaşımlara katılsa,indirse,üzerinde konuşsa,o görüşlerini de bu vesileyle aralarda dile getirse daha iyi olur.Projeleriyle ilgili bir başlık açtım,kimse birşey yazmadı,bu da Barış Manço'nun ne kadar önemsendiğinin göstergesi.
Kimse kusura bakmasın.
Arkadaşlar paylaşım yapanlara gerçekten çok teşekkür ediyorum,''gökten mi indiniz nesiniz siz'' diyorum,minnetlerimi sunuyorum.Dileğim bunların,özelikle yurtdışı konserleile ilgili paylaşımların artması.Japonya 95'ten iki parça konmuş,bence eğer mümkünse o konserin bir an evvel tamamı konmalı.17 konserlik bir turne,Japonya'da böyle bir turne yapan başka bir sanatçı bilmiyorum dünyada ve açık açık söylüyorum bu müzik olayını es geçen,''Barış Manço hayranı'' ya da ''Barışsever'' falan demesin kendisine.Ben bu turneden kimsenin haberinin olmadığına yıllardır şaşırarak tanık oluyorum.Tabii bunda Barış Abi'nin turne dönüşü ülkesinde karşılaştığı ''itliğin'' de payı var(bazı televizyon yetkililerinin konserlerini yayınlatma isteğini ''git başımızdan seninle uğraşacak halimiz yok'' diyerek-gerçekten böyle bir yerde okumuştum-geri çevirmeleri).Nitekim Barış Manço'yu bu turneden sonra ölümüne kadar olan zaman içinde çok farklı görmekteyiz.Sinirli,kırılmış,küskün,bezgin bir Barış Manço var karşımızda belli etmemeye çalışsa da.Japonya'ya yerleşeceği iddialarını hep yalanladı ama ''Türk müzik tüketicisi beni anlamadı ama Japonlar beni anlıyor'' diyerek bir gerçeği dile getirmeyi de ihmal etmedi.Son zamanlarında söylediği ''ben bir daha bu ülkeye kaset yapmam'' sözü de buna bir örnek.
Falan filan...Daha konuşulur.
Benden de paylaşımlar olacak.Röportaj falan...Bir yol gösterebilirseniz...
Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
serk@n
Profesyonel
Profesyonel

Mesajgönderen serk@n » Cmt Şub 25, 2006 16:56 pm

duygularına katılmammak elde değil yanlız biraz yalın bir şekilde ifade olsa gerçi bunuda o anki duygularından klavyeyi kırarcasına yazdığın anımsanıyor...

"bir insanın adı ne zaman anılmazsa o zaman ölür"
Resim

serk@n adlı üyemiz, forum düzenini bozmaya yönelik davranışlarından dolayı 1 hafta mesaj yazamama cezası almıştır.

Bitiş tarihi:

Kullanıcı avatarı
eksensavaşçısı
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen eksensavaşçısı » Cmt Şub 25, 2006 19:15 pm

Yalından kasıt?

Kullanıcı avatarı
kınacı
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen kınacı » Prş Mar 02, 2006 01:52 am

söylediğin her sözün altına imzamı atarım.Dediklerine katılmamak elde değil.Ne yazık ki günümüz de medya sadece popülerin peşinde koştuğu için gerçek sanatı gerçek sanatçıyı da unuttular.Bu yüzden BARIŞ MANÇO'nun Japonya turnesini çok az kişinin bilmesine kızmamalısın.Tabi medyanın bu konularda bir şey yapmaması biz Barışseverlerin daha fazla faaliyete geçmesi dewmek oluyor

Kullanıcı avatarı
eksensavaşçısı
Üst Düzey Üye
Üst Düzey Üye

Mesajgönderen eksensavaşçısı » Prş Mar 02, 2006 12:27 pm

Bilmemelerini geçtim,ama söylesem bile ''haa öyle mi hıı'' deyip başka hiçbirşey demeyenler var.Hayret birşey.

Kullanıcı avatarı
alp1985alp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajgönderen alp1985alp » Sal Eki 16, 2007 01:19 am

Barış mançoyu sevmek...

senede bir gün cenazesinde kırmızı karanfillerle göstermelik saygı duruşları değildir...

elini taşın altına sokabilmektir...

dinlemek değildir barışın şarkılarını ne söylediğini anlayabilmektir...

Barışı sevmek önce kendi toprağını kuşunu börtüyü böceği sevebilmektir...

doğasını sevemeyen insanı nasıl sevsin ki?

Barışı sevmek onu unutturmamaktır ki elimizdeki BARIŞ fırsatlarını kullanmaktır tez elden..

her fırsatta Barış manço şarkılarını hafızalara nakşetmektir..

onun müziğini anlamayanlara hayatını konserlerini anlatmaktır rainbowu Şan tiyatrosunu yada Fitaş sinemasını...

iğne atsan yere düşmeyecek diye tabir edilen konserlerinde daha ilk defa söylenen Sarı Çizmeli Mehmet Ağa şarkısının bir anda ezberlenip söylendiğini dolayısıyla herkesin büyük hayranlık ve saygı duyduğu bir müzik adamı olduğunu bilmektir.

barışı sevmek hayatı sevmektir hergün onca intihar bahanen varken ne ola yar olayı dinleyip sevinç gözyaşları dökmek Binboğanın kızı şarkısıyla ölen sevgiline selam etmektir semaya bakarak..

barış mançoyu sevmek gökyüzünde yıldızlara bakarak huzuru bulmaktır çünkü o yıldızlarda Barış manço vardır